Головні здобутки держави у сфері освіти під час війни та перспективи у майбутньому

golovni zdobutki derzhavi u sferi osviti pid chas vijni ta perspektivi u majbutnomu 4591e7d - Головні здобутки держави у сфері освіти під час війни та перспективи у майбутньому

Війна в Україні спричинила серйозні трансформування усіх сфер життя суспільства та змусила всіх стати максимально гнучкими, швидко адаптуватися до нових реалій. Освітня сфера не стала виключенням. Новий навчальний рік розпочався в різних форматах з урахуванням безпекової ситуації в конкретному регіоні. Як відбувається оптимізація освітнього процесу, які виклики стоять перед сучасної українською освітою та які здобутки дозволяють їх вистояти розповідав народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка на порталі Mind.

Він нагадав, що під час війни навчальний рік може тривати різну кількість днів, що визначатиме Уряд з урахуванням без пекової ситуації в країні. Наразі встановлена тривалість навчального року з 1 вересня 2022 року по 30 червня 2023 року.

Форма організації освітнього процесу також визначається індивідуально. Навчання офлайн можливо лише в разі облаштування в закладі освіти надійного укриття. Наразі навчальні заклади Києва, Житомира, Луцька, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Черкаської, Одеської, Чернівецької, Кіровоградської, Полтавської областей облаштовують укриття, проте деякі школи повністю обрали онлайн-форму навчання. В Харкові, Миколаєві, Запорізькій області учні навчаються дистанційно.

Підписатись

Навчальний процес у закладах вищої освіти переважно здійснюється в змішаному форматі.

Григорій Мамка перелічив основні складнощі організації освітнього процесу під час війни, на які скаржаться освітяни, а саме:

  • перерви у навчанні під час воєнних дій і неможливість навчатись під час повітряних тривог та перебування в укритті;
  • неможливість здійснювати навчання через переїзди;
  • неможливість під’єднатися до онлайн-уроків чи платформ через неякісний інтернет; 
  • неможливість навчатися та навчати через відсутність гаджетів.

В той самий час він розповів про головні здобутки держави у сфері освіти та перспективи у майбутньому.

  1.  

1. Цьогоріч до світового рейтингу увійшли 11 українських закладів вищої освіти. У 2021 році до рейтингу потрапило 10 вишів.

2. Відповідність вищої освіти в Україні структурі освіти більшості розвинених країн.

3. Потужна IT-освіта, що стала активно розвиватися завдяки реалізації проєкт Європейські освітні ініціативи, спрямованого на інтеграцію кращих світових практик у систему підготовки ІТ-фахівців.

4. Визнання українських дипломів у багатьох країнах світу, зокрема в Словаччині, Польщі, Угорщині, Литві, Естонії, Грузії, Перу, Монголії, Болгарії, В’єтнамі. Також Єврокомісія рекомендувала визнати українські дипломи для роботи в ЄС.

5. Інтеграція національних університетів до світового освітнього середовища та розширені можливості для українських студентів, які перебувають за кордоном.

Попри війну у сфері освіти з’являється більше партнерських освітніх програм, які відкривають перспективи у майбутньому.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *