­ДСЯО оприлюднила  результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі 

shydsjao opriljudnila nbsprezultati monitoringovogo doslidzhennja shhodo zabezpechennja funkcionuvannja derzhavnoyi movi v osvitnomu procesinbsp 9a21f47 - ­ДСЯО оприлюднила  результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі 

Державна служба якості освіти оприлюднила  результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі, що відбулося в межах круглого столу  «Ціннісна українізація в освіті: сучасність і стратегії на майбутнє».

За словами голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, освітяни відмовляються від російськомовних матеріалів, а школярі здебільшого надають перевагу  україномовному змісту. Понад 90% респондентів назвали рідною мовою українську та використовують її в родинному колі, навчальній діяльності, культурних практиках тощо.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив, що таке моніторингове дослідження має вагоме прикладне значення, зокрема направлене на захист національних інтересів.

Результати дослідження показали, що вчителі здебільшого віддають перевагу україномовним матеріалам в освітньому процесі. Також позитивна тенденція спостерігається у використанні української мови учнями й ученицями в Інтернеті.

Підписатись

В ДСЯО виділили головні чинники, що перешкоджають учасникам освітнього середовища спілкуватися суто українською мовою, є:

  • мова контенту в інтернеті;
  • вплив російськомовного середовища;
  • звичка спілкуватися російською мовою в родині;
  • недостатній рівень володіння українською мовою.

 Уряд, громади та адміністрація шкіл продовжуватимуть роботу з популяризації вивчення й удосконалення знань з української мови.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *