Чи готові українські школярі спілкуватись з іноземцями?

chi gotovi ukrayinski shkoljari spilkuvatis z inozemcjami f57a465 - Чи готові українські школярі спілкуватись з іноземцями?

Експерти з міжнародного дослідження якості освіти PISA поспілкувались з українськими підлітками, аби дізнатись, наскільки ті готові комунікувати з іноземцями.

“Наскільки 15-річні підлітки усвідомлюють особливості міжкультурного спілкування? Чи впливають контакти учнів з людьми інших країн на їхню готовність до міжнаціонального спілкування та життя в багатокультурному світі?” — цікавились дослідники.

Що показало дослідження?

  • Спілкуючись своєю рідною мовою з людьми, рідною мовою яких є інша, 88 % українських 15-річних підлітків погоджуються або цілком погоджуються з тим, що вони уважно слухають, що ті кажуть; 84 % учнів у разі виникнення проблем у такому спілкуванні шукають способи їх подолання; менша частка учнів уважно стежить за реакціями співрозмовників (75 %), а ретельно все пояснює лише 71 % учнів.

  • Українські учні демонструють значно нижчий (-0.18), ніж у середньому по країнах ОЕСР, рівень усвідомлення міжкультурного спілкування.

  • В Україні учні із сільської місцевості мають найнижчий рівень усвідомлення міжкультурного спілкування, а учні ліцеїв / гімназій / спеціалізованих шкіл мають суттєво вищий рівень цього індексу, ніж учні інших типів закладів освіти.

  • Дівчата та учні з високим соціально-економічним статусом демонструють вищий рівень усвідомлення міжкультурного спілкування майже в усіх типах населених пунктів і майже в усіх типах закладів освіти.

  • Позитивний зв’язок наявний між усіма індексами, які характеризують готовність учнів до міжнаціонального спілкування та життя в багатокультурному світі.

  • В Україні 15-річні підлітки найбільше контактують з людьми інших країн у колі своїх друзів.

Отримуйте актуальні новини освіти

Дослідники роблять висновок, що українські учні демонструють значно нижчий, ніж у середньому по країнах ОЕСР, рівень усвідомлення особливостей міжкультурного спілкування. Серед референтних країн лише Словацька Республіка має нижчу позицію.

Прочитати дослідження можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *