Чи готова дитина до школи?

chi gotova ditina do shkoli 048f443 - Чи готова дитина до школи?

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, який стане для цьогорічних першокласників новим етапом у житті. Багатьох батьків хвилює питання, чи не зарано вони віддають дитину до школи, чи готова вона до навчання, адже деяким лише виповнилося 6 років. Розглянемо основні, які дозволяють виявити рівень готовності дитини до школи.

Дитина має бути психологічно готовою до школи, що надасть їй змогу засвоювати новий матеріал в колективі.

Дитина має володіти певними знаннями та уявленнями про предмети навколишньої дійсності, вміти зосереджуватися, формувати свою думку в пропозиції. Її слід підготувати, що у школі в неї будуть права та обов’язки, тому вона має навчатися новому та засвоювати нові правила.

Отримуйте актуальні новини освіти

Наступним критерієм є фізична готовність дитина. Діти віком 5-7 років переживають "стрибок зростання", перевірити який можна скориставшись філіппінським тестом. Для цього слід  попросити дитину підняти праву руку над головою і доторкнутися нею до лівого вуха. Якщо "стрибок" стався, малюк легко зробить це.

В цьому віці відбувається активна зміна молочних зубів на постійні, що також свідчить про нормальний розвиток дитини. Показником нормального темпу розвитку є зміна кісткової системи. Для того, що перевірити її нормальну функціональність, необхідно попросити дитину покласти руки на стіл і по черзі підіймати пальчики, починаючи з мізинця. Якщо майбутній першокласник зможе це зробити, значить його пальчики готові до того, щоб витримувати письмові навантаження.

Дитина віком 5-7 років вміти малювати, не виходячи за контури малюнка, ліпити різні фігури, нанизувати намистинки на нитку, різати ножицями. В цьому віці їй до снаги бігати, стрибати на одній і двох ногах, перестрибувати, висіти на хитких опорах (гімнастичні кільця).

Готовність до школи визначають володіння навичками самообслуговування:

  • самостійно умиватися, чистити зуби, мити руки з милом перед їжею і після користування туалетом;
  • вміти користуватися гребінцем і носовою хусткою;
  • прикривати ніс хустинкою при кашлі та чиханні;
  • акуратно є і брати їжу потроху, добре пережовуючи.
  • жувати безшумно;
  • користуватися столовими приборами (ложкою, виделкою, ножем), серветкою;
  • вміти одягатися і роздягатися, складати і вішати одяг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *