Новини освіти

6 українських вишів отримають кошти на комплексну термомодернізацію

6 ukrayinskih vishiv otrimajut koshti na kompleksnu termomodernizaciju 25480b9 - 6 українських вишів отримають кошти на комплексну термомодернізацію

В межах спільного проєкту «Вища освіта України» Європейського інвестиційного банку та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля цьогоріч шість українських закладів вищої освіти отримають кошти на комплексне оновлення навчальних будівель та гуртожитків.

На комплексну термомодернізацію університетів передбачається спрямування 49 млн євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та грант на суму 10 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P).

Як зауважив Міністр освіти і науки України, що завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком та за підтримки Європейського Союзу в Україні розпочнеться комплексна модернізація інфраструктури закладів вищої освіти. Це дозволить покращити навчальні, робочі та санітарно-гігієнічні умови в університетах, підвищити якість освітнього процесу, розширити можливості для академічної та наукової діяльності, скоротити експлуатаційні витрати і досягти суттєвої економії ресурсів.

Отримуйте актуальні новини освіти

У першому етапі проєкту «Вища освіта України» візьмуть участь такі університети:

  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Вінницький національний технічний університет;
  • Сумський державний університет;
  • Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний університет «Чернігівська політехніка».

Реалізація першого етапу проєкту дозволить оновити 86 будівель, що сприятиме зниженню витрат на опалення та електроенергію, забезпечить комфортні умови для навчального процесу й проживання студентів і дозволить спрямувати заощаджені кошти на розвиток матеріально-технічної та дослідницької бази університетів-учасників. Завдяки зниженню рівня енергоспоживання на 44 %, щорічно вдасться економити до 2,6 млн євро.

У другому етапі проєкту братимуть участь вісім університетів, які перемогли у конкурсному відборі. Загалом у двох етапах проєкту візьмуть участь 19 закладів вищої освіти, 14 з яких фінансуватиме ЄІБ, а 5 – НЕФКО.

 «Українська молодь – це майбутнє країни, і вона потребує високоякісної освіти та комфортних умов для навчання. Комплексна термомодернізація українських університетів надає значні можливості для закладів вищої освіти зацікавити нових студентів та зменшити витрати на комунальні послуги, експлуатацію й утримання будівель. Вона також сприятиме зеленій трансформації у секторі освіти. Це, безперечно, добра новина для студентів, викладачів та довкілля», – зауважив Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button