На форумі йтиметься про вплив мови на безпеку країну, ідентичність та важливість формування україноцентричного простору.
Про це повідомляє організатор заходу — Всеукраїнський рух «Єдині», пише Вечірній Київ.
Мета форуму — винести на загальнодержавний рівень дискусію про потребу формування єдиного україноцентричного безпечного освітньо-культурного простору в державі, вплив мови на безпеку країни, про культурну дипломатію та важливість збереження мови спілкування серед українців, які перебувають за кордоном через повномасштабне вторгнення росії в Україну.
Форум відбудеться у форматі тематичних панельних дискусій, під час яких звучатимуть ключові питання:
- чи можлива спільна ідентичність без спільної мови?
- яку роль в історії України відіграє мова?
- як впливає мова на безпеку?
- як унеможливити ментальну / культурну та мовну сепарацію від України серед тих, хто виїхав через війну?
- як засобами впливу культури й освіти мотивувати українців повернутися додому після Перемоги?
Серед спікерів — керівники профільних міністерств, дипломати, представники української спільноти у Відні, Чехії та Польщі, представники територіальних громад, модератори розмовних клубів Всеукраїнського руху «Єдині», лідери громадської думки та інші.
Форум триватиме в межах проєкту «Плюсуй українську» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Уповноваженого із захисту державної мови. Результатом роботи має стати створення «дорожньої мапи» зі збереження й розвитку мови та української ідентичності, яка стане вектором для спільної дії громадськості й держави.
У межах форуму «Українська — мова Перемоги!» відбудеться відзначення подяками українців, які стали «амбасадорами» мови.
Довідково.
Всеукраїнський рух «Єдині» — проєкт освітньої і психологічної підтримки в переході на українську мову, створений у квітні 2022 року за участі Ініціативи «Навчай українською» та за підтримки ГО «Українська гуманітарна платформа».
Допомогою «Єдині» у переході на українську вже скористалися понад 100 тисяч осіб, які успішно подолали і мовний, і психологічний бар’єри.
Розмовні клуби «Єдині» нині працюють у 30 містах України та за кордоном — у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі, Гельсінкі, Празі й на Кіпрі, у Шотландії та інших країнах.
Соціальні мережі проєкту: сайт, Facebook, Instagram,