Як удосконалити навички мовлення та писемності: корисні поради та сервіси

jak udoskonaliti navichki movlennja ta pisemnosti korisni poradi ta servisi e7e550c - Як удосконалити навички мовлення та писемності: корисні поради та сервіси

9 листопада об 11:00 відбудеться Радіодиктант національної гідності, до якого можуть долучитися українці зі всього світу. Як покращити власні навички мовлення та писемності, та які сервіси для цього можна використовувати радять на Суспільному.

1.Більше читати.

Саме завдяки літературі можна звикнути звучання та використання живої мови, далекої від офісних канцеляризмів. При регулярному читанні мозок запам'ятовує навіть найскладніші слова, вислови та граматичні конструкції. Крім того, можна читати й аналізувати прочитане з погляду правил української мови. Читання – це активний проце, що стимулює роботу мозку та позитивно впливає на психічне здоров’я.

2. Використання словників.

Добра мати завжди під рукою тлумачний або орфографічний словник, електронну версію якого можна завантажити у телефон. Одним із найпопулярніших є «Словник української мови», онлайн-версія якого доступна за посиланням. В онлайн-словнику скорочень української мови зібрана колекція з 10 тисяч скорочень (їхня кількість щодня збільшується) з розшифровками. Український лінгвістичний портал допоможе правильно відмінювати, вказуючи рід і наголос більш як 250 тисяч слів.

3. Вимкнути автозаміну та телефоні.

Коли телефон автоматично виправляє всі помилки, людина втрачає мотивацію до вивчення нового.

Підписатись

4. Постійне навчання.

Наразі існує велика інтерактивних сервісів для вивчення іноземних мов, в тому числі й української. Один із найкорисніших – тренажер з правопису української мови, де зібрана величезна кількість  лаконічних і наочних мінілекцій.

Студія онлайн-освіти Edera створила онлайн-тренажер «Лайфхаки з української мови», де розміщено 16 лекцій з інтерактивними конспектами та завданнями на закріплення знань. Цікава добірка відео-уроків «Лайфхак українською» від UA:Першого доступна за посиланням.

5. Більше розмовляти, слухати та дивитися.

Грамотне мовлення – це звичка. Як відомо, для формування звички потрібно близько 20 днів. Поставте собі за мету протягом цього часу стежити, як пишете й говорите, вчіться помічати власні огріхи.

Психологічний бар'єр легше за все подолати, почавши розмовляти українською спочатку з незнайомцями: в магазині, транспорті, на вулиці. Будьте готові, що ваша мова здаватиметься вам жахливою, але лише практика і час допоможуть вам говорити вільно. Слухайте пісні вітчизняних виконавців та переглядайте українські фільми.

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *