Внаслідок повномасштабного вторгнення росії частина територій України опинилася в окупації. Там росіяни намагаються перевести освіту на російські стандарти. Отримавши у відповідь значний супротив, вони переходять до прямого тиску та залякування. В результаті деякі вчителі погоджуються на їхні умови. В той самий час більшість освітян, що мають проукраїнську позицію, не погоджуються працювати на окупантів. Чи отримуватимуть зарплатню вчителі, які перебувають на окупованій території, пояснював під час брифінгу перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.
Чиновник повідомив, що українські вчителі, які опинилися в окупації та не перейшли на бік агресорів, повинні вчасно отримувати заробітну плату. Своєю чергою МОН вчасно перераховує кошти до місцевих бюджетів. В той самий час в деяких громадах є певні труднощі, пов’язані з відсутністю керівників управлінь освіти або осіб, що ставлять цифровий підпис, що спричиняє затримки з виплатами.
Підписатись
Однак заступник міністра зазначив, що МОН спільно з військовими адміністраціями вирішують ці питання, щоб вчителі на ТОТ вчасно отримували зарплатню.