Друга хвиля вступу за контрактом до українських вишів стартувала

druga hvilja vstupu za kontraktom do ukrayinskih vishiv startuvala 2f3ebaa - Друга хвиля вступу за контрактом до українських вишів стартувала

Приймальна кампанія 2026 / Freepik

В Україні продовжується процес вступу до вищих навчальних закладів у 2026 році. У закладах вищої освіти, де залишилися вакантні місця для зарахування претендентів на контракт, розпочалася друга фаза прийому.

Про це повідомляє Osvita.ua. Не всі вступники матимуть змогу взяти участь у другому етапі вступу на контракт.

Хто ще може стати студентом на контрактній основі

Таку можливість нададуть тим абітурієнтам, які не отримали жодного рекомендаційного листа для зарахування 6 серпня, або отримали рекомендацію, але не виконали необхідних умов для вступу, чи виконали рекомендацію та були зараховані, але мають намір одночасно здобувати ще одну вищу освіту.

Заяви, які були подані в основний період, автоматично будуть враховані у конкурсному відборі, але без надання пріоритетів.

Під час другої стадії вступник може отримати кілька пропозицій на зарахування на контракт від різних вишів, але це можливо лише за наявності вільних місць та достатнього конкурсного балу.

druga hvilja vstupu za kontraktom do ukrayinskih vishiv startuvala bda690f - Друга хвиля вступу за контрактом до українських вишів стартувала

Водночас, кожен виш буде видавати рекомендації в межах встановленого ліцензованого обсягу, починаючи з претендентів, які мають найвищий конкурсний бал.

Важливо Претенденти на контракт під час другої хвилі зможуть претендувати на отримання гранту, якщо вони відмовилися від контрактного місця за пріоритетом під час першого етапу вступу.

Якщо вступник відмовився від рекомендації на бюджетну форму навчання, він не зможе претендувати на грант, навіть якщо буде зарахований на контракт під час другої хвилі.

Загалом зарахування на контракт до закладів вищої освіти України триватиме до 27 серпня.

Чи зарахували вступників на бакалаврат на бюджет

  • Абітурієнти, які отримали рекомендації до зарахування на бюджет, а також на контракт за пріоритетом, і виконали умови закладів вищої освіти, були зараховані на навчання.
  • Відповідні накази про зарахування були затверджені у вишах.
  • Якщо вступник отримав рекомендацію на бюджет, але не виконав необхідних умов, тобто не підтвердив вибір навчального закладу та не уклав договір про навчання, він втратив право на зарахування на бюджет. Тому цього року він зможе вступити після 14 серпня лише на контракт.
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *