Якщо не здав ЗНО у 2021: що робити, чи є альтернативні варіанти

jakshho ne zdav zno u 2021 shho robiti chi ye alternativni varianti d3cf962 - Якщо не здав ЗНО у 2021: що робити, чи є альтернативні варіанти

Експерти запевняють, що покращити результати тестування можна, якщо перенести вступ на наступний рік та ще раз скласти ЗНО або спробувати себе в інших спеціальностях.

Цікаво Скільки бюджетних місць буде у вишах у 2021 році та на які спеціальності їх збільшили

Найважчим для українських абітурієнтів виявилося ЗНО з математики. Його провалили понад 30% учасників. Водночас найкраще випускники написали тестування з біології.

Скільки учасників провалили ЗНО:

 • Історія України – не подолали поріг “склав/не склав” 18% учасників ЗНО;
 • Українська мова та література – не подолали 7,96%;
 • Українська мова – не подолали 7,45%;
 • Біологія – не подолали 2,34%;
 • Географія – не подолали 5,38%;
 • Математика – не подолали 31,11%;
 • Фізика – не подолали 8,33%;
 • Хімія – не подолали майже 10%;
 • Іноземна мова – з іспанської мови ЗНО завалили 15,78% учасників.

Додамо, що випускник може подати апеляцію, якщо він сумнівається, що його правильно оцінили. Це слід зробити протягом 5 календарних днів від дня оголошення результатів ЗНО.

Вступ на іншу спеціальність

Якщо не вистачило балів з одного предмету, перегляньте список інших спеціальностей, куди не так важливий цей предмет. Або ж оберіть іншу престижну спеціальність ВНЗ, адже після закінчення першого курсу ви отримаєте можливість перевестися на інший факультет.

Навчання в коледжі чи технікумі

Для вступу, наприклад, на спеціальність фармація на бакалавра потрібно скласти ЗНО на досить високі бали. Але зовсім інша справа – рівень “молодший спеціаліст” (де навчання триває 2 роки) і вимоги не такі високі. Це може бути медичний коледж.

jakshho ne zdav zno u 2021 shho robiti chi ye alternativni varianti 2ed2f92 - Якщо не здав ЗНО у 2021: що робити, чи є альтернативні варіанти


Навчання в коледжі після 9 чи 11 класу / Фото uzhgorod

Так, отримавши диплом, ви зможете продовжити освіту на третьому курсі університету (як бакалавр). При цьому у вас уже буде диплом фармацевта і право працювати за спеціальністю.

Якщо ЗНО не склали зі всіх предметів, тоді можна вступати до коледжів або технікумів, зокрема варто подавати документи на основі 9 класу, а не 11. Адже в такому випадку сертифікати ЗНО не вимагаються.

Навчання за кордоном

Навіть якщо ви не склали ЗНО, не варто ставити хрест на своєму майбутньому або чекати цілий рік. Так, можна ще вступити до вишів за кордоном. Адже іноземні університети не вимагають сертифіката ЗНО – там достатньо атестата про повну загальну середню освіту з додатком.

До того ж, випускники іноземних ЗВО мають більше шансів працевлаштуватися як за кордоном, так і в Україні (адже вони отримають диплом європейського зразка тощо).

Цікаво Як зареєструвати електронний кабінет вступника у 2021 році: інструкція та нововведення

Альтернативні вступні іспити

Вступ без сертифікату ЗНО можлдивий і до вишу, але для цього потрібно складати екзамени. 

Певні виші мають спеціальності, що мало відповідають шкільним предметам, тому вони розробляють всою систему оцінювання та встановлюють вступні іспити для абітурієнтів.

Є три способи оцінювання – вступний іспит (наприклад, на спеціальності журналістики, маркетингу, мистецтвознавства тощо), творчий конкурс (для спеціальностей дизайту, хореографії, архітектури і т.д.) та співбесіда.

Друга вища освіта

Також ЗНО не потрібно складати, якщо ви плануєте вступити на другу вищу освіту. Адже вона завжди здається на основі першої, і не вимагає вступу разом з випускниками шкіл. Крім того, це завжди скорочений термін навчання, від 2 до 3 років, а не 5, як зазвичай.

Чи можна вступити на контракт, якщо ви не склали ЗНО? Наразі в Україні можна вступити до вищого навчального закладу лише за результатами ЗНО, навіть якщо абітурієнт обирає контрактну форму навчання.

До того ж, для контрактників немає окремого реального рейтингового списку. Тобто на контракт можуть вступити ті абітурієнти, які не пройшли на бюджет. Навчання для них буде вже за власні кошти.

Можна скласти ЗНО через рік

Якщо вам не пощастило зі ЗНО цього року, можна дочекатися наступного та спробувати перескладати тестування. Так, ті, хто отримали незадовільний результат у 2020 році, матимуть наступний шанс у 2021 році.

jakshho ne zdav zno u 2021 shho robiti chi ye alternativni varianti cf66a26 - Якщо не здав ЗНО у 2021: що робити, чи є альтернативні варіанти


Через рік ви можете знову скласти ЗНО / Фото poltava.to

Весь рік бажано не просто чекати, а краще вивчити теми, у яких ви не дуже орієнтуєтеся. Або можна зайнятися навчанням за допомогою офлайн чи онлайн-курсів.

Платформи для онлайн-освіти:

 1. Prometheus
 2. Ed-Era
 3. Coursera
 4. Khan Academy
 5. Canvas
 6. Udemy, тощо.

Також є певні категорії вступників, які можуть вступати до вишу без ЗНО. Вступна кампанія, згідно із законодавством, надає цим особам право на пільговий вступ (за результатами іспитів/співбесіди).

Хто може претендувати на вступ до вишу без ЗНО:

 • особи з інвалідністю (інвалідність I і II груп, інваліди з дитинства);
 • на вступ за співбесідою мають право особи, які отримали інвалідність унаслідок війни;
 • діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування;
 • громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до ВНЗ;
 • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися після 1 січня 2020 року;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення ООС (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення, або які переселилися з неї після 1 січня 2020 року.

Детальніше ознайомитися зі списком категорій осіб, які мають право на зарахування за співбесідою або іспитом, можна за посиланням.

До слова, вступна кампанія в Україні офіційно стартувала 1 липня. З цього дня всі абітурієнти можуть зареєструвати е-кабінет вступника, за допомогою якого подаватимуть документи до вишів.

Скільки можна подати заяв до вишів? Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджет в будь-який заклад вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей. Також можна подати до 30 заяв на контракт.

У кожній заяві, яку абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. Пріоритетність після подання заяви змінити неможливо.

Який мінімальний конкурсний бал на бюджет? Цьогоріч встановлено мінімальний конкурсний бал для здобуття вищої освіти на бюджеті – не менше 125 балів.

Терміни вступної кампанії у 2021 році

 • з 1 липня – реєстрація електронних кабінетів;
 • з 1 по 13 липня – складання вступних іспитів та творчих конкурсів на бюджет та контракт, а 14 – 23 липня – тільки контракт.
 • з 14 липня – прийом заяв та документів на вступ;
 • до 16 липня – прийом для тих, хто вступає за співбесідою, вступними іспитами і творчими конкурсами;
 • до 23 липня – прийом за результатами ЗНО, вступних іспитів та творчих конкурсів, якщо вони були складені з 1 до 13 липня;
 • 17 – 19 липня – співбесіди;
 • до 28 липня – оприлюднення рейтингових списків;
 • до 2 червня (18:00) – подання оригіналів документів;
 • 9 червня – зарахування на бюджет.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *