Книги для молодших школярів: читаємо із захопленням

yak privchiti ditinu chitati knizhki - Книги для молодших школярів: читаємо із захопленням
Книги для молодших школярів: читаємо із захопленням

Початкова школа – дуже відповідальний період розвитку дитини. Саме в ці роки закладаються основні навчальні навички, зокрема вміння читати, розуміти і любити літературу. Важливо максимально ефективно використати цей час, створити умови для ефективного навчання читанню. А допоможуть у цьому правильно підібрані книги для молодших школярів.

Чому важливо рано залучати дитину до читання

Дитяча література – це відгалуження всього пласту художньої літератури, твори, написані для дітей, а також дітьми. Від книг для дорослих їх відрізняють насамперед поєднання виховного та естетичного впливів, врахування психологічних особливостей сприйняття, образність та швидка зміна подій. Розрізняють кілька вікових груп юних читачів:

  • дошкільний (до 6 років);
  • молодший шкільний (до 10 років);
  • середній шкільний або підлітковий (до 15 років);
  • старший шкільний (до 18 років).

Відповідно до цього поділу відрізняються сюжети, жанрові особливості, а також обсяг текстів.

Художня література для дітей молодшого шкільного віку сприяє розширенню пізнавальних можливостей дитини, знайомить із традиціями нашого суспільства та інших, дає уявлення про моральні цінності, розвиває естетичні потреби.

Як вибрати книги для молодших школярів

Формуючи бібліотеку юного читача, вибирайте твори, які написані саме для цієї вікової категорії. Як правило, видавництва зазначають це на звороті титульної сторінки. 

Для першокласника варто обирати невеликі книжечки, які він зміг би прочитати сам. Зазвичай, літери у таких виданнях великі, а ілюстрації займають половину обсягу. Щодо сюжетів, це можуть бути казки про тварин, чарівні казки та авторські, оповідання, в яких героями є діти.

У другому-третьому класах діти вже готові до більших текстів, у них працює образне мислення, тому картинок у книзі вже може бути менше – до 30 відсотків.

Вибирайте різні книги, щоб дитина не читала про одне і те саме. Зверніть увагу на жанр скетчу, коли змішані текст і малюнок.

Художня література для дітей, читати яку цікаво і корисно

Пропонуємо підбірку книг, популярних серед молодших школярів та дітей молодшого підліткового віку:

  1. «Іллейко, з Бога Турейко». Епічна поема О. Різниченка, написана на основі давньоруських билин, щедрівок і колядок, пісень і казок, поведе малюка у світ минулого України, народних героїв і справжніх вчинків.
  2. «В Країні Сонячних Зайчиків». Повість- казка В. Нестайка, на якій виросло не одне покоління юних читачів, вчить добра і розуміння, дружби і щирих почуттів. Чудові пригоди, несподівані повороти сюжету нікого не залишать байдужим.
  3. «Вікінг у моєму ліжку» Дж. Стронга розповідає фантастичну історію, в якій відбувся часовий зсув і стародавній вікінг потрапив у сучасну Англію. Тепер йому прийдеться освоюватися у теперішньому світі, їсти з допомогою ножа і вилки, вести себе цивілізовано і навіть одружитися.
  4. «Привіт, я Бетті», автор Р. Ельбек, – книга про захоплюючі пригоди з життя на фермі, про Бетті, корову, яка приїхала зі своїм господарем на нове місце, і їй потрібно буде завоювати симпатії місцевих тварин.
  5. «Різдвяна історія» Ч. Діккенса – це художня література для підлітків, яка навчає добру і милосердю,  справжнім цінностям.

Купити цікаві і корисні книги для молодших школярів можна в інтернет-магазині «Дім Книги» https://dk-books.com/catalog/3456/. Вибирайте ці та інші видання з книгарні, які стануть для вашої дитини провідниками у світ мистецтва слова.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *