Дитячі книги українською

Думаючи про те, які дитячі книги українською сподобаються дитині, якій ви хочете зробити подарунок, пам’ятайте про основний принцип: кожна дитина індивідуальна. Більше того, навіть у ранньому віці вони вже мають свої переваги щодо того, що їх цікавить. Найменші діти зазвичай хочуть не тільки слухати, як їм читають казку, а й… доторкнутися до неї або навіть спробувати на смак. Саме тут на допомогу приходять розвиваючі книги українською з різними текстурами, які можна досліджувати руками чи обличчям.

Вони також мають бути цікавими: енциклопедія, поза сумнівом, вчить, але не обов’язково спонукає до читання. Варто пам’ятати, що майбутній інтерес дитини до літератури багато в чому залежить від того, з якими дитячими книгами її знайомлять у перші роки життя.

Які види дитячих книжок існують?

Насамперед, дитячі книги українською поділяються на вікові категорії. Це видання, які підходять для малюків від 0 до 3, від 3 до 5, від 5 до 6, від 6 до 8, від 8 до 10 і від 10 до 12 років — старшим дітям буде цікава молодіжна література. Інше питання стосується типу книги, і тут розподіл зазвичай ґрунтується на її структурі. Найбільш популярними є такі типи:

  • Казки — короткі історії, часто написані у віршах, з дуже великими літерами та багатими ілюстраціями;
  • Колискові — історії та вірші для сну;
  • Навчальні книги — для вивчення букв і цифр, кольорів, тварин, рослин та країн, мов та багатьох інших важливих тем;
  • Книги про діяльність — книги, які спонукають вас щось робити;
  • Книги з різними текстурами та звуками (наприклад, шелест) для розвитку дрібної моторики;
  • Книжки з картинками — дитячі оповідання, що складаються з ілюстрацій або картинок з дуже бідним, наприклад, складним описом. Популярним пiджанром таких книг є контрастні книги, які спрямовані на стимулювання очей малюків контрастними кольорами.

Які книги для дитини варто вибрати?

Читання дітям важливе на багатьох рівнях. Це зміцнює зв’язок між малюком та вихователем, вчить концентрації уваги та знайомить дитину з новими словами. Книги для малюків також розвивають дрібну моторику, зір та слух.

Звичайно, не менш важливим буде і зміст книжок — він має бути цікавим і допомагати дитині освоювати перші слова, а також звуконаслідування (наприклад, «мова» тварин) та важливі елементи навколишнього світу.

Які книги для дітей дошкільного та шкільного віку купити?

Дошкільний період — це час, коли життя дитини перевертається з ніг на голову. Малюк вчиться багато нового, починаючи від розлуки з сім’єю, через спілкування з великою кількістю однолітків, до вивчення перших літер, цифр і слів іноземною мовою і висловлювання своїх емоцій через мистецтво (книжки-розмальовки, наклейки). Він стає надзвичайно цікавим до навколишнього світу і ставить багато питань, включаючи питання про емоційний розвиток.

Дитячі книги українською для вікової групи 3-5 років повинні максимально підтримувати цей час інтенсивного розвитку, адаптуючись до переваг дитини, що зароджуються. До них відносяться книги для розфарбовування та наклеювання; навчальні книги, спрямовані на вивчення письма, читання, арифметики та іноземних мов; казки, вірші та оповідання; книги про дослідження світу чи хобі.

Діти віком від 6 до 8 років вступають у період інтенсивного навчання письма, рахунку та художнім навичкам. Тому відповідь на запитання, які книги підійдуть для дітей молодшого шкільного віку, така: якомога освітніші та водночас розповідають історію. Це пов’язано з тим, що малюки починають заводити своїх перших друзів і вони також можуть шукати їх серед персонажів казок. Рекомендовані категорії читання для дітей 6-8 років — це творчі та активізуючі предмети, що стосуються знайомства зі світом, навчання читання, а також пізнання миру та розвитку перших інтересів.

У випадку з дітьми 10-12 років освітня цінність часто полягає в розвитку початківців захоплень дитини, оскільки саме в цей час з’являються перші смаки: до збирання моделей, колекціонування предметів, орігамі, допомоги тваринам, спорту з нескінченними змаганнями або просто читання. Тому книги для дітей 10-12 років діляться на творчі та активізуючі, для читання, для пізнання світу, для навчання письма та рахунку, для літератури та для розвитку інтересів.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *