“По невмінню друкувати всіма пальцями впізнають вихідців з колишнього СРСР” – Олександра Журавльова

po nevminnju drukuvati vsima palcjami vpiznajut vihidciv z kolishnogo srsr oleksandra zhuravlova d88b46c - "По невмінню друкувати всіма пальцями впізнають вихідців з колишнього СРСР" - Олександра Журавльова

Викладачка Олександра Журавльова працює в Канаді і ділиться інформацією про місцеві школи та процес навчання.

Чим я зараз займаюсь? Вчусь швидкодруку!

'Міс Сандра, можна я візьму ноутбук?' – питає Камерон на групі продовженого дня. "Нам дали домашнє завдання з швидкодруку,"- додає третьокласник. А домашнє завдання – це гра, де стрибаючи з кульки на кульку, треба натискати правильним пальцем правильну літеру і досягти певної швидкості.

"Продиктуйте ваше ім'я і прізвище,"- попросила касир. І дивлячись на мене, набрала його швидше, ніж я продиктувала.

А потім я почувала себе ніяково, коли бачила, як вчителька дописує мою характеристику. Як піаністка – усіма пальцями вправно перебирає клавіші, дивлячись при цьому на монітор, телевізор і на мене. Вона ж на 10 років раніше вчилась у школі, університеті. Чи був у неї комп в той час?

Де ж була моя інформатика?

Початок 90-их. Я навчаюсь у 24 'Школі радості'(це так зневажливо її називали, але для мене вона була і залишилася яскравим і радісним спомином). У всіх школах інформатика з 10 класу, а нам ввели в 8, та ще й нові комп'ютери IBM привезли (поправте, якщо не так). Ми пишемо алгоритми і програмки для невеликих ігор, випробовуємо, поправляємо. Кольорово і цікаво!

10 клас, переходжу в спеціалізовану 3 школу (а цю називали 'елітна'), а там… старі Корвети.

"Якщо а не а, k=1, то… "- ми більше часу писали отаку беліберду в зошитах, аніж щось клацали. Нащо? Ніц з цього не пам'ятаю.

Університет. Ми записуємо довжелезні конспекти, а найбільше про поєднання клавіш: Ctrl+C, Ctrl+alt+… А на зарах. – набираємо вірш Шевченка з великими літерами, і проміжками між стовпцями. І ми набирали правим вказівним, а хто був 'профі' то двома вказівними, іноді перегукуючись: 'А де Й?' Не можу знайти Ї!'

Мишок не було. Але ж клавіатури були при всіх компах! Чому нас не вчили друкувати? Чому ж нам не 'поставили руки', не вказали положення пальців і відповідно літер?

Забулись 'k=", алгоритми і клавіші. Але ж руки би пам'ятали. Це і дрібна моторика, і м'язова пам'ять, і рухові рефлекси.

Мене якось запитали, як тут викладають інформатику? Що вчать? – А ніяк!!! Бо ні в початковій, ані в середній школі нема такого предмету. У 7-8 класі серед предметів на вибір з'являються дизайн, кодування, які передбачають використання комп'ютера. В підручниках ми вчили, що інформатика – це ICT(information and communication technologies), але мене не зрозуміли, коли я питала про ICT, треба було розшифровувати і пояснювати.

Отримуйте актуальні новини освіти

Комп'ютери і планшети використовуються в навчанні вже з 1 класу. Навички друкування, пошуку, збору, обробки інформації і створення свого кінцевого продукту опановуються на мові, математиці, природознавстві. Для прикладу урок читання в 1 класі (школа Боукрофт). Діти придумують історію, малюють фон, брусочки і кубики – це їхні герої. Завдання (вчителька пояснює, показує і допомагає): сфотографувати героїв на фоні і записати невеликий аудіофайл оповідаючи свою історію. У класі є 2 комп'ютери, 2 ноутбуки, 3 планшети, проте використання екрану дуже продумане і дозоване.

По невмінню друкувати всіма пальцями впізнають вихідців з колишнього срср. Вгадайте по чому ще? (Підказка – навичка зі школи).

Чи друкуєте усіма 10-ма пальцями?

Олександра Журавльова

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *