Міжнародна кампанія «Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту» – продовжується!

mizhnarodna kampanija govorit vgolos finansujte v osvitu prodovzhuyetsja dbed50c - Міжнародна кампанія «Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту» – продовжується!

24 січня у Міжнародний день освіти, Інтернаціонал освіти розпочав нову глобальну кампанію на підтримку державної освіти та професії вчителя – «Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту». 

Кампанія «Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту» має на меті підтримувати членські організації Інтернаціоналу Освіти в їхній боротьбі проти скорочень та економії на освіті, її приватизації, а також у мобілізації зусиль задля розбудови інклюзивної, якісної освіти для всіх.

Кампанія буде підтримувати освітянські профспілки в усьому світі та їх працю, спрямовану на поліпшення оплати праці та умов праці освітян та забезпечення поваги, на яку заслуговують спілчани Інтернаціоналу Освіти – 32 мільйони членів. 

Підписатись

«Ми будемо об'єднуватися і мобілізуватися, щоб чинити тиск на уряди з метою повного фінансування державної освіти та інвестування у професію вчителя», – пояснив Девід Едвардс, Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти.

Нестача вчителів у світі 

Тривожна глобальна нестача вчителів ставить під загрозу право на освіту в усьому світі. Так, за оцінками ЮНЕСКО, для забезпечення загальної початкової та середньої освіти світу потрібно ще 69 мільйонів вчителів, причому країни Африки на південь від Сахари та Південної Азії найбільше страждають від глобального дефіциту вчительських кадрів. 

Дослідження Інтернаціоналу освіти вказує на те, що професія вчителя перевантажена, недооплачувана і недооцінена. Кількість звільнень стрімко зростає, нові вчителі залишають професію, а кількість людей, які хочуть приєднатися до вчительської професії навпаки – різко зменшується.

Однак більшість урядів не спромоглися зробити необхідні інвестиції, щоб забезпечити підтримку, якої відчайдушно потребують вчителі та працівники освіти. Бюджети на освіту скоротилися у 65% країн з низьким і середнім рівнем доходу, а також у 33% країн з доходами вище середнього і високим рівнем.

Саміт ООН з питань трансформації освіти у 2022 році став першим кроком на шляху до формування політичної волі щодо пріоритезації освіти, збільшення фінансування освіти та інвестицій у вчителів. Саміт ООН закликав уряди інвестувати в освіту на більш справедливій основі. На заході було оголошено про створення Глобальної комісії з питань вчительської професії – експертної групи високого рівня з надання рекомендацій щодо подолання нестачі вчителів.

У цьому контексті Інтернаціонал освіти і розпочав нову кампанію з мобілізації зусиль на усіх рівнях – місцевому, національному, регіональному та глобальному, щоб спонукати уряди брати на себе зобов'язання щодо належного фінансування освіти, необхідного для виконання рекомендацій Комісії і гарантувати право кожного учня на добре забезпеченого кваліфікованого вчителя та якісне навчальне середовище.

Рухаємося разом: одна спілка, один голос

«Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту» – це терміновий і необхідний заклик до урядів інвестувати в державну освіту, фундаментальне право людини і суспільне благо, ключове для відновлення після пандемії, а також більше інвестувати у вчителів – єдиний найважливіший фактор у досягненні якісної освіти. Це означає гарантування трудових прав і забезпечення належних умов праці, а також керованого навантаження і конкурентоспроможної заробітної плати. Це також означає цінувати вчителів, забезпечувати їхню вагому роль у прийнятті рішень та  довіряти їхньому педагогічному досвіду.

Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Девід Едвардс закликав усі організації-члени приєднатися до кампанії, мобілізуючись на своєму місцевому рівні.

«Ми знаємо, що лише зміцнюючи нашу професію, наш профспілковий рух, ми зможемо досягти демократичного, інклюзивного, справедливого та сталого суспільства. Діймо разом, солідарно, щоб публічно почати говорити і фінансувати освіту. Ми – Інтернаціонал освіти», – підкреслив очільник Інтернаціоналу.

Хештеги міжнародної кампанії «Говоріть вголос! Фінансуйте в освіту» – #GoPublic #FundEducation #EducationDay

Джерело

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *