53% школярів не можуть відрізнити факт від чиєїсь думки

53 shkoljariv ne mozhut vidrizniti fakt vid chiyeyis dumki 5313479 - 53% школярів не можуть відрізнити факт від чиєїсь думки

У 2018 році міжнародне дослідження PISA проводило опитування серед 15-річних учнів серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку.

Українські школярі не брали участі в даному опитуванні.

Дослідження називалось: “Чи готові 15-річні мати справу з фейковими новинами та дезінформацією?”

У середньому 54 % учнів у країнах ОЕСР повідомили, що в закладі освіти їх навчають, як розпізнати, чи є інформація упередженою чи ні.

Що показали результати дослідження?

  • В середньому школярі проводить в інтернеті 35 годин на тиждень

  • В країнах ОЕСР 47% учнів можуть відрізнити факт від домислу

  • Вміння відрізняти факт від чиєїсь думки залежить від того, чи навчають цього в школах

  • Найкраще підлітки знають про наслідки оприлюднення інформації в інтернеті

  • Найгірше учні знають про те, як виявити електронний лист зі спамом та фішинг (тобто крадіжку номерів банківських карт або інших важливих даних через підробні листи і сайти) 

  • Школярі із благополучних сімей та країн мають набагато кращу цифрову та інформаційну грамотність, ніж їх однолітки із неблагополучних

Отримуйте актуальні новини освіти

Дослідники зробили такі висновки: “Збереження демократичних цінностей і зміцнення довіри до державних установ спирається на наявність добре обізнаних громадян.

Учні повинні розвивати автономні та ефективні навички читання, що включають здатність орієнтуватися у двозначності, а також виявляти, розрізняти та перевіряти різні точки зору.

Навчання учнів навичок розрізнення фактів і суджень, виявлення упередженої інформації та шкідливого вмісту, такого як фішингові електронні листи, є дуже різним як між країнами, так і між учнями, які мають різні соціальноекономічні статуси.

Заклади освіти можуть сприяти формуванню вправних читачів у цифровому світі, усуваючи ці прогалини та навчаючи учнів базової цифрової грамотності”.

Ознайомитись із дослідженням можна за посиланням.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *