“Зміни нагальні і будуть” – Оксен Лісовий

zmini nagalni i budut oksen lisovij 32fa546 - "Зміни нагальні і будуть" – Оксен Лісовий

МОН планує зробити ставку вчителя більш масивною в загальному тілі заробітної плати та залишити декілька зрозумілих надбавок (яких наразі існує близько 60).

Про це у великому інтерв’ю порталу “NV.ua” розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Як зазначив Лісовий, зараз у держави недостатньо коштів, аби відповідним чином підвищити зарплату вчителям. Однак він нагадав, що в межах загального підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, освітяни впродовж року отримають підвищення в декілька етапів – з 1 січня на 10,4%, а з 1 квітня – на 12,6%.

Підписатись

“Ми розуміємо, що цього недостатньо, особливо враховуючи національну місію, що несе вчитель”, – додав міністр освіти і науки.

Оксен Лісовий також зазначив, що наразі в МОН намагаються визначити, як зробити систему нарахування зарплат для педагогів більш зрозумілою та прозорою. Адже, за його словами, “освітяни зараз і самі не розуміють як формується їхня зарплата”.

Як повідомив міністр освіти і науки, розмір зарплати так само залишиться прив’язаним до кваліфікації вчителя. Щоправда, у майбутньому під час нарахування заробітних плат українським педагогам планують враховуючи також їхні цифрові навички й володіння мовами.

Міністр наголосив, що для визначення заробітної плати педагогів слід було б оцінювати не лише так звані “горлові години”, а й ті, які йдуть на підготовку до занять. “Ми повинні оцінити всі ті години, які вчитель мусить перебувати в школі, і оплатити їх”, – резюмував він.

Фото:NV / Олександр Медведєв

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *