“Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн.”, – Сергій Колебошин

zarplata vchiteliv pislja peremogi obgovorjuyetsja v rozmiri 40 tis grn sergij koleboshin 8c0fc91 - "Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн.", - Сергій Колебошин

У рамках комплексної освітньої реформи зарплата вчителів, які виходитимуть на пенсію пізніше, може піднятися до 40 тисяч гривень на місяць після перемоги України у війні з Росією. Але за умови підвищення навчальних годин до 36.

Про це повідомив на Національній (не)конференції EdCamp Воля 2023 член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, передає кореспондент "Освіторії".

Він зауважив, що реформу представить президент Володимир Зеленський вже у серпні цьогоріч, а реалізовувати почнуть її у вересні.

"Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн. Цю суму я не вигадав, не взяв зі стелі. За нею – підрахунки. Але це не популістське легке рішення, адже за ним підуть і болючі, складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, "поріг" входу в професію (підвищення вимог до кандидатів на посаду вчителя), обмеження перебування директорів шкіл на посаді", – заявив Колебошин.

Підписатись

За його словами, в Україні серед інших країн Європи найнижча кількість годин на ставку для вчителів, вона складає 18 годин. Наразі обговорюють їх збільшення до 36.

"Це будуть не лише "горлові", а й підготовка до занять. А тому ніхто не зможе брати півтори ставки", – зазначив член Освітнього Комітету ВР.

У свою чергу, директор київської спеціалізованої школи № 210 Дмитро Ламза розкритикував таке збільшення навчальних годин для педагогів.

"Я категорично проти будь-яких змін, які погіршують умови роботи педагогічних працівників, зокрема статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, де встановлюється норма 18 навчальних годин на тиждень на одну тарифну ставку. Не можна сьогодні збільшувати тижневе педагогічне навантаження. Вважаю це геноцидом вчительства в Україні", – написав він у Facebook.

На думку директора, це призведе до автоматичного звільнення частини педагогів.

"Чи є різниця між 18 та 36? Звичайно є! Збільшення навантаження веде до великої кількості змін, які сьогодні будуть болючі для будь-якого навчального закладу України!", – зауважив Ламза.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *