Запрошуємо до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Дня Конституції України “Мої права, мої ідеї”

zaproshuyemo do uchasti u ii vseukrayinskomu konkursi ditjacho junackoyi tvorchosti do dnja konstituciyi ukrayini moyi prava moyi ideyi ebb3c2a - Запрошуємо до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Дня Конституції України "Мої права, мої ідеї"

Освітній портал Алаба, за організаційної підтримки ТОВ «Освітній портал»ТМ https://op.ua запрошує до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Дня Конституції "Мої права, мої ідеї".

Щороку 28 червня в Україні відзначають День конституції. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України, яка стала основним законом країни, що визначає основи державного устрою, права та обов'язки громадян. Конституція має найвище значення та юридичну силу.

Конституція проголошує Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною та правовою державою. Вона закріплює принципи народовладдя, верховенства права, поділу влади та забезпечення прав і свобод людини.

Коріння української конституції тягнуться ще з часів київського князя Ярослава Мудрого (ХІ століття), який започаткував «Руську правду» – перший кодекс прав на території Київської Русі, що наслідував законодавчі акти германських та англосаксонських держав Європи.

У XVII столітті було створено Конституцію Пилипа Орлика, яку називають першою писемною Конституцією Європи. За формою, це був договір між козаками та гетьманом, що регламентував відносини гетьмана, козацької старшини, державний устрій тогочасної України, права та обов’язки людей.

Важливими актами для українського конституційного творення стали Мала Конституція Західноукраїнської Народної Республіки (1918р.) та Тимчасова Конституція Карпатської України (1939р.).

З текстом Конституції ви можете ознайомитись за посиланням.

З метою популяризації знань про Конституцію України, формування у дітей правового світогляду та правової культури, запрошуємо юних митців поділитися з нами своїм розумінням важливості Конституції України.

Минулого року наша команда організувала І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до Дня Конституції України "Мої права, мої ідеї". Тоді ми отримали близько двохсот неймовірних робіт з усіх куточків України.

Основна мета конкурсу – створення умов для духовного та культурного розвитку дітей, зацікавлення до вивчення Конституції України та основних законів України, формування правової свідомості, розвитку громадянської освіченості, розкриття творчого потенціалу у дітей та молоді, популяризація різних видів творчої діяльності, розкриття молодих талантів.

Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на потреби ЗСУ

Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, що присвячені Конституції України та процесам державотворення України, захисту прав та свобод громадян України, що гарантуються Конституцією, а також роботи, що висвітлюють обов'язки громадян перед країною 

Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Сучасне мистецтво; Художній твір; Читання вірша/тексту (положень Конституції); Листівка

 • малюнок (формат А4, А3; техніка виконання – фарби, олівці, фломастери тощо)  
 • сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо) 
 • художній твір (вірш, есе, твір, оповідання, розповідь тощо):
  приймаються роботи у формі тексту, надруковані у форматі файлів WORD або PDF, загальною кількістю слів від 50 до 1000 слів 
 • листівка:
  приймаються роботи, завантажені у форматі файлів JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком 
 • читання вірша/тексту (положень Конституції):
  приймаються роботи у відео форматі, що виконані у формі: а) зачитування на пам'ять віршів, присвячених Конституції України (вірш може бути власного авторства), б) зачитування положень Конституції – відповідної статті Конституції (може також бути у віршованій формі та/або із музичним супроводом), в) довільне презентування/тлумачення положень Конституції України (перерахування, розповідь тощо окремих прав чи обов'язків громадян, які передбачені Конституцією). Тривалість відео: від 40 сек. до 5 хв.
  В заявці вставити посилання на відео. Посилання може бути сформоване з платформ Youtube, Facebook, Google диск тощо.

Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів – https://www.facebook.com/alaba.op.ua 

Підписатись

Учасники: дошкільнята (від 4 років); учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів; студенти ПТО/ВНЗ.

Умови та вимоги:

 • Від одного учасника у певній номінації приймається одна робота 
 • Допускається колективна робота. В такому разі у заявці необхідно вказати всіх авторів роботи 
 • Творча робота має бути виконана самостійно
 • Роботи у формі колажів у номінаціях малюнок/cучасне мистецтво/листівки до участі не приймаються 
 • Формат доданих зображень/фотографій та документів у номінаціях малюнок/cучасне мистецтво/листівка – JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP. Розмір файлу не повинен перевищувати 15 Мб
 • У номінації листівка приймаються роботи, завантажені у форматі файлів JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком 
 • Роботи у номінації художній твір у віковій категорії 1-4 клас необхідно подавати у формі рукописного тексту загальною кількістю слів від 50 до 1000 слів.
 • Роботи у номінації художній твір у вікових категоріях 5-8 клас, 9-11 клас, студенти ПТО/ВНЗ необхідно подавати у формі тексту, надруковані у форматі файлів WORD або PDF, загальною кількістю слів від 50 до 1000 слів.
 • У номінаціі читання вірша/тексту (положень Конституції) приймаються роботи у відео форматі, що виконані у формі: а) зачитування на пам'ять віршів, присвячених Конституції України (вірш може бути власного авторства), б) зачитування положень Конституції – відповідної статті Конституції (може також бути у віршованій формі та/або із музичним супроводом), в) довільне презентування/тлумачення положень Конституції України (перерахування, розповідь тощо окремих прав чи обов'язків громадян, які передбачені Конституцією). Тривалість відео: від 40 сек. до 5 хв.
 • У номінаціі читання вірша/тексту (положень Конституції) необхідно у заявці вставити посилання на відео. Посилання може бути сформоване з платформ Youtube, Facebook, Google диск тощо.

Розклад:

 • Прийом заявок і робіт: 29.05.2023 – 08.07.2024
 • Визначення переможців: 09.07.2024 – 14.07.2024
 • Публікація результатів: 15.07.2024

Нагороди:

Журі визначає переможців конкурсу (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) в кожній з вікових категорій. Оцінкою робіт та підрахуванням балів займається виключно журі. Електронні/друковані дипломи учасників/переможців/кураторів + медалі учасників будуть надіслані протягом 2-3 тижнів після оприлюднення результатів.

Довідкова інформація з питань конкурсу на сторінці конкурсу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *