Законопроєкт про застосування англійської мови в Україні буде допрацьовано – Тарас Кремінь

zakonoproyekt pro zastosuvannja anglijskoyi movi v ukrayini bude dopracovano taras kremin 56beb64 - Законопроєкт про застосування англійської мови в Україні буде допрацьовано – Тарас Кремінь

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що запропонований варіант законопроєкту “Про застосування англійської мови в Україні” потребує значного доопрацювання, оскільки спроби застосувати в Україні режим двомовності неконституційні.

«В рішенні Конституційного Суду України від 14 липня 2021 року наголошується, що жоден громадянин України не зобов’язаний володіти іншою мовою, ніж державна. Також зазначається, що будь-яка загроза національній мові означає загрозу національній безпеці. Хочу вірити, що питання зміцнення української ідентичності, як і оновлення змісту українського законодавства, будуть йти поруч», – наголосив уповноважений  в ефірі телеканалу “Ukraine World News” .

Він зауважив, що питання застосування англійської мови в Україні регулюється багатьма законами: “Про державну службу” , “Про вищу освіту”, “Про освіту”, “Про повну загальну освіту”.  21 статтею Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” визначено, що держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, в державних і комунальних закладах освіти.

Підписатись

На його думку, ініціатива заміни дубляжу в кінофільмах титруванням обмежує права громадян України на інформацію та послуги державною мовою.

«В цій категорії можуть опинитися наші діти, які не зможуть переглянути мультиплікаційний чи художній фільм, оскільки і їх рівень володіння англійською буде недостатнім. Це стосується і категорій осіб з особливими потребами, людей поважного віку тощо», – зазначив Тарас Кремінь.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *