Законопроєкт про англійську мову: чому він важливий для України

zakonoproyekt pro anglijsku movu chomu vin vazhlivij dlja ukrayini dae53fe - Законопроєкт про англійську мову: чому він важливий для України

Цього тижня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної. Які зміни він передбачає така ініціатива та які можливості для українців відкриває, пояснив Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.

За його словами, даний законопроєкт про англійську мову – справжній game changer. Його впровадження дозволить популяризувати та розширити використання англійської мови в усіх сферах. Також будуть створені сприятливі умови для вивчення мови з використанням сучасних технологій.

Ініціатива відкриває такі можливості:

  • робочі місця на світовому ринку праці з вищим рівнем зп;
  • доступ до більшості світових інформаційних ресурсів;
  • прямі комунікації з іноземцями без перекладача;
  • інтеграція українського бізнесу в світову економіку;
  • залучення іноземних інвестицій;
  • покращення адміністративних та сервісних послуг для іноземців;
  • різноманітне дозвілля та туризм.

Підписатись

"Кожен українець матиме можливість безоплатно підвищити рівень володіння мовою. Держава оплачуватиме спеціальні курси. Залучатимемо англомовних волонтерів у школи, проводитимемо розмовні клуби. Також запустимо окремий портал з безоплатними уроками та курсами. Робитимемо все, щоб кожен українець розмовляв англійською", – наголосив Федоров.

За його словами, англійська мова стане обов’язковою у всій системі освіти — від дитячих садочків до університетів, від дошкільнят до науковців. Держава підтримуватиме професійний розвиток освітян та бажання покращувати свої знання з англійської мови.

Він наголосив, що англомовні фільми та телепрограми транслюватимуться на телебаченні мовою оригіналу, і це одна з найкращих практик від інших країн.

Докорінно змінюватиметься державна служба. Україна відкрита для світу, тож чиновники говоритимуть англійською.

Він також зазначив, що інформація та оголошення щодо транспорту дублюватимуться англійською. Іноземцям відповідатимуть англійською, коли вони звертатимуться до довідкових служб на вокзалах, в аеропортах, річкових портах тощо.

«Володіння англійською мовою безпосередньо пов’язане з рівнем конкурентоспроможності та зарплатою на ринку праці для кожного громадянина», – підсумував Федоров.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *