Університети отримають компенсації витрат на підготовку студентів-контрактників: рішення Уряду

universiteti otrimajut kompensaciyi vitrat na pidgotovku studentiv kontraktnikiv rishennja urjadu 49bc118 - Університети отримають компенсації витрат на підготовку студентів-контрактників: рішення Уряду

Уряд затвердив порядок  та умови надання закладам вищої освіти компенсації витрат на підготовку студентів-контрактників.

Внаслідок збройної агресії рф, створились умови, за якими фізичні особи, які оплачують навчання студентів-контрактників, втратили платоспроможність і не змогли оплатити навчання здобувачів вищої освіти за ІІ семестр 2021/2022 навчального року відповідно до укладених договорів. Як наслідок – у закладах вищої освіти утворилась заборгованість. Це не дало можливості розрахуватись з викладачами, зокрема виплатити вповному обсязі відпускних та допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки, розрахуватись за спожиті комунальні послуги.

Гостро постало питання вироблення компенсаційних механізмів, направлених на вирівнювання різкого зменшення надходжень закладів вищої освіти, отриманих за надані платні освітні послуги.

Підписатись

Для розв’язання проблеми Уряд прийняв розпорядження від 15 липня 2022 року № 611 щодо виділення з резервного фонду державного бюджету 86,8 млн гривень для компенсації закладам вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, коштів, неотриманих за навчання студентів-контрактників у ІІ семестрі 2021/2022 навчального року.

Для реалізації зазначеного рішення Уряду МОН розробило проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання закладам вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, компенсації витрат на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб».

Затвердження проєкту постанови гарантуватиме закладам вищої освіти відшкодування коштів, заборгованих фізичними особами, які уклали договори на навчання студентів-контрактників, а відповідним фізичним особам такі кошти мають бути списані. 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *