Українські школярі відправили свої проєкти в космос

ukrayinski shkoljari vidpravili svoyi proyekti v kosmos 5e2227a - Українські школярі відправили свої проєкти в космос

Нещодавно дві команди юних українських науковців повернулися зі Сполучених Штатів Америки, де спостерігали, як їхні проєкти відправили на Міжнародну космічну станцію на борту ракети Space X Dragon з мису Канаверал у Флориді. Це вже сімнадцята успішна місія конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP та друга — за участю українських школярів.

У космос проєкти відправили представники двох команд, що пройшли національний добір із 15 команд та приблизно 2 000 учнів.

Підписатись

Перша команда юних дослідників із Криворізького ліцею № 129 вивчає вплив мікрогравітації та перевантаження на дифузію в металах. Експеримент на МКС дозволить ліпше дослідити можливості використання виробів із металів.

ukrayinski shkoljari vidpravili svoyi proyekti v kosmos 36c9265 - Українські школярі відправили свої проєкти в космос

Друга команда, вихованці регіонального осередку МАН у Дніпропетровській області, досліджує вплив гумінових речовин на одноклітинні гриби в умовах мікрогравітації. Ці речовини забезпечують вищу біологічну цінність дріжджових продуктів і є ефективними біостимуляторами.

ukrayinski shkoljari vidpravili svoyi proyekti v kosmos d321474 - Українські школярі відправили свої проєкти в космос

Довідково: 

Національний центр «Мала академія наук України» приєднався до програми SSEP 1 вересня 2021 року й отримав право відправити два шкільні експерименти на Міжнародну космічну станцію (МКС). Перші українські експерименти відправили на МКС у листопаді 2022 року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *