Українець увійшов до десятки найкращих вчителів світової премії Global Teacher Prize 2023

ukrayinec uvijshov do desjatki najkrashhih vchiteliv svitovoyi premiyi global teacher prize 2023 0c07883 - Українець увійшов до десятки найкращих вчителів світової премії Global Teacher Prize 2023

Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков увійшов до десятки найкращих вчителів світової премії Global Teacher Prize 2023. Це вперше за історію нагороди українець опинився у ТОП-10 премії.

Про це повідомили на сторінці премії, передає ГС «Освіторія».

«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки ним я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все», – коментує Артур, щойно дізнався радісну новину.

Підписатись

Як тепер вже світовий амбасадор українського вчительства Артур своїм прикладом намагається показати, що робота сучасного вчителя – це не лишень проведення уроків у шкільній авдиторії. Своїми виступами в регіонах, у містечках і селищах він прагне надихати освітян до постійного самовдосконалення та розвитку. За його словами відповідальність педагога – це демонструвати гідний приклад, дотримуватися системи цінностей.

Артур Пройдаков народився в місті Кадіївка, що зараз є тимчасово окупованою частиною Луганщини. Він змалку цікавився українською мовою та культурою. На це його надихали футбольні коментатори та україномовні музичні гурти. У 2007-2012 роках він здобув освіту філолога в Луганському університеті імені Тараса Шевченка. Артур працював викладачем у Кадіївському педагогічному коледжі. У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Протягом подальших 6 років Артур працював учителем мови та літератури на Сумщині в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD.

У 2020 він доєднався до запису уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тоді ж Артур почав вести Telegram-канал «ЗНО Українська» та записав «Подкасти з української літератури». А у 2021 році Артур Пройдаков отримав статус переможця національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

«Моя перемога — хороший знак для молодих вчителів з усієї України: якщо в людини є ідеї, якими вона готова ділитися, то зможе досягти всього. Вчора я почувався зіркою, вся освітянська громада мене вітала. Але ж колись я, хлопець із маленького провінційного міста, навіть мріяти про таке не міг. У вас є шанси, в якому б регіоні ви не народилися», — прокоментував Артур Пройдаков своє нагородження тоді.

Згодом Артур став одним з викладачів безкоштовної підготовки до ЗНО/НМТ iLearn. Тисячі випускників безоплатно підготувалися за допомогою його вебінарів та вступили до омріяних вишів.

Після початку повномасштабного вторгнення Артур активно долучався до волонтерської діяльності. Зокрема, організував курси з української мови для переселенців. Також проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу та розповідав про агресію росії і значення вчителя зараз у закордонних та українських медіа. Тепер він розвиває українську освіту як учитель української мови та літератури в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy. Зокрема, один з його проєктів – освітній подкаст з Радіо Сковорода, де про своє бачення освіти вже встигли поговорити очільниця УЦОЯО Тетяна Вакуленко, засновник EdEra Ілля Філіпов та багато інших провідних освітян країни.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *