Україна отримає 25 млн доларів фонду GPE на підтримку освіти

ukrayina otrimaye 25 mln dolariv fondu gpe na pidtrimku osviti f726fc4 - Україна отримає 25 млн доларів фонду GPE на підтримку освіти

Міністерству освіти і науки України вдалося розблокувати 25 млн доларів фонду Глобального партнерства для освіти (GPE) для підтримки безперервності навчання в країні. Це стало можливим завдяки підтримці міжнародних донорів Google та Microsoft, що здійснювали передачу ноутбуків для вчителів, забезпечували доступ до програмного забезпечення, сприяли підвищенню цифрових навичок вчителів, як передбачено механізмом отримання коштів фонду GPE

Ці кошти розподіляться між ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО, які відповідатимуть за реалізацію програми у партнерстві з МОН та Посольством Фінляндії (Координаційний орган GPE в Україні), що покликана допомогти вдосконаленню дистанційного навчання та просуванню зусиль України з цифровізації системи освіти.

Програма розроблялася за участю всіх партнерів, зокрема Microsoft та Google, і містить шість компонентів, які будуть реалізовані в наступні два роки:

  • передавання ноутбуків та планшетів учням шкіл та технічне оснащення цифрових освітніх центрів (ЮНІСЕФ/ЮНЕСКО);
  • оцінювання освітніх втрат та впровадження програм для надолуження знань, зокрема тьюторинг (ЮНІСЕФ);
  • придбання навчальних матеріалів та створення е-контенту (ЮНІСЕФ);
  • надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (ЮНЕСКО);
  • професійний розвиток вчителів (ЮНЕСКО);
  • підтримка цифрової освітньої екосистеми (ЮНЕСКО).

Підписатись

Допомога Microsoft також передбачає грошовий внесок у розмірі 500 тис. доларів. А підтримка Google грошовий внесок у розмірі 1,3 млн доларів. ЮНЕСКО також надав 150 тис. доларів співфінансування у межах доставлення 50 тис. хромбуків. Це перший випадок, коли партнери із приватного сектору надали необхідне співфінансування у комбінованому форматі для країни-партнера, щоб розблокувати кошти у межах механізму GPE Multiplier.

У МОН наголосили, що вже почали працювати над розблокуванням другої фази коштів у межах механізму GPE Multiplier, що становить 14.5 млн доларів.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *