УЦОЯО оприлюднив звіт якості початкової освіти – ЗЗМЯПО

ucojao opriljudniv zvit jakosti pochatkovoyi osviti zzmjapo 3b1c339 - УЦОЯО оприлюднив звіт якості початкової освіти – ЗЗМЯПО

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив звіт за підсумками другого циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи закладів загальної освіти» (скорочено – ЗЗМЯПО).

Метою моніторингу, з одного боку, є отримання об’єктивних даних про поточний стан сформованості ключових компетентностей випускників початкової школи, а з іншого – простеження змін у якості початкової освіти в процесі впровадження концепції Нової української школи.

Проведення довготривалого моніторингу було ініційовано Міністерством освіти і науки України 2016 року. У 2018-му було проведено перший цикл ЗЗМЯПО, результати якого викладено в 5-томному звіті, підготовленому фахівцями УЦОЯО. Другий цикл дослідження було заплановано провести у 2020 році, однак через пандемію COVID-19 його було проведено навесні 2021-го.

Учасниками ЗЗМЯПО-2021 стали близько 8 000 4-класників, а також 475 учителів молодших класів із 355 закладів загальної середньої освіти. Вибірка учнів-учасників репрезентативно за різними параметрами (тип закладу освіти, тип місцевості, регіон розташування закладу освіти) представила 426 375 випускників початкової школи України 2021 року.

Дані, зібрані за підсумками цього циклу моніторингу, дали змогу не лише зробити об’єктивні висновки щодо рівнів сформованості у випускників початкової школи читацької та математичної компетентностей, а й визначити тенденцію в навчальних досягненнях 4-класників, що означилася за три роки (між 2018 та 2021 роками).

Крім цього, в межах другого циклу моніторингу було досліджено, як тривале дистанційне навчання внаслідок пандемії COVID-19 позначилося на успішності здобувачів початкової освіти. Ці дані є об’єктивними відомостями щодо цього питання і, безперечно, стануть у пригоді вчительству з огляду на актуальність дистанційного формату навчання через війну.

Докладніше з результатами ЗЗМЯПО-2021 можна ознайомитися у Звіті, що складається із двох частин: 

  • Частина І. «Що знають і вміють випускники початкової школи та як змінилася ситуація за три роки»;
  • Частина ІІ. «Передумови й результати навчання».

Крім того, з основними висновками та результатами моніторингу можна ознайомитися в узагальнених варіантах звітів:

  • Що знають і вміють випускники початкової школи та як змінилася ситуація за три роки (Частина І);
  • Що і як впливає на успішність випускників початкової школи в читанні й математиці (Частина ІІ).

28 вересня 2022 року о 15:00 відбудеться представлення найважливіших результатів ЗЗМЯПО-2021 у межах онлайн-конференції, яку організовує УЦОЯО спільно з МОН. Трансляція конференції буде здійснюватися на офіційному YouTube-каналі УЦОЯО.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *