У МОН пропонують до громадського обговорення проєкт графіку проведення ЄДКІ у 2024 році

u mon proponujut do gromadskogo obgovorennja proyekt grafiku provedennja yedki u 2024 roci 7d4bf18 - У МОН пропонують до громадського обговорення проєкт графіку проведення ЄДКІ у 2024 році

З метою планування освітнього процесу за відповідними освітніми програмами у 2023/2024 навчальному році та вчасного повідомлення здобувачів вищої освіти Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження графіку проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту в 2024 році».

Проєктом передбачено, що єдиний державний кваліфікаційний іспит у 2024 році проводитиметься:

на другому (магістерському) рівні за спеціальностями: 

 • 211 Ветеринарна медицина 
 • 212 Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза 
 • 281 Публічне управління та адміністрування
 • 081 Право
 • 293 Міжнародне право

на першому (бакалаврському) рівні за спеціальностями:

 • 125 Кібербезпека
 • 271 Морський та внутрішній водний транспорт
 • 274 Автомобільний транспорт
 • 275 Транспортні технології (за видами)

Підписатись

У МОН звертають увагу, що основні ЄДКІ магістерського рівня заплановано проводити одночасно для здобувачів освітньо-професійних програм та освітньо-наукових програм згідно із запропонованим графіком. Рекомендовано планувати опанування змісту дисциплін, що входить до ЄДКІ, з урахуванням дати проведення ЄДКІ.

У поточному році заплановано апробаційні проведення ЄДКІ за такими спеціальностями:

 • «Право» та «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти ‒ 28 вересня 2023 року;
 • «Транспортні технології (за видами)» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти ‒ 13 грудня 2023 року;
 • «Автомобільний транспорт» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти ‒ 14 грудня 2023 року;
 • «Морський та внутрішній водний транспорт» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти – 26 грудня 2023 року.

У 2024 році планується апробаційне проведення ЄДКІ для спеціальностей 143 Атомна енергетика, 272 Авіаційний транспорт, 273 Залізничний транспорт на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти та для спеціальностей 271 Морський та внутрішній водний транспорт, 273 Залізничний транспорт, 274 Автомобільний транспорт на рівні фахової передвищої освіти. Дати та особливості апробації для цих спеціальностей будуть затверджені окремими наказами.

ЄДКІ є обов’язковим компонентом атестації за зазначеними спеціальностями і рівнями освіти. Проведення атестації у формі ЄДКІ визначено постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 497, починаючи з 2022 року. Отже, участь здобувачів в ЄДКІ є обов’язковою.

Метою ЄДКІ є вимірювання та оцінювання результатів навчання, досягнутих здобувачем освіти відповідно до вимог стандарту вищої освіти.

ЄДКІ за кожною спеціальністю проходить одночасно у всіх закладах освіти для здобувачів всіх форм здобуття освіти за єдиними правилами та тестовими матеріалами, у формі комп’ютерного тестування. Тривалість іспиту, кількість тестових завдань, види завдань визначаються відповідними специфікаціями за окремими спеціальностями. 

У разі неуспішного складання ЄДКІ особа вважатиметься такою, що не виконала індивідуальний навчальний план та відраховуватимеся із закладу освіти. Таку особу можливо бути поновити на навчання за такою самою спеціальністю для однократного повторного складання ЄДКІ. У разі повторного неуспішного складання ЄДКІ особа може бути поновлена на навчання за ступенем вищої освіти за такою самою спеціальністю для повторного навчання протягом не менше як двох семестрів. Повторне складання ЄДКІ проводитиметься за програмою та відповідно до умов проведення, що діють на дату його складання.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту приймаються у довільній формі до 29 серпня 2023 року на електронну адресу: [email protected]. Контактна особа для надання консультацій: Марина Мруга.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *