У МОН нагадують, що мовою освітнього процесу є державна мова

u mon nagadujut shho movoju osvitnogo procesu ye derzhavna mova 033ae9e - У МОН нагадують, що мовою освітнього процесу є державна мова

Міністерство освіти і науки України нагадує, що мовою освітнього процесу є державна мова, яка обов'язкова на всій території України в державній і публічних сферах, зокрема і в освіті, згідно з  Законами України «Про освіту» (стаття 7), «Про повну загальну середню освіту» (стаття 5), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (стаття 21). Відповідного листа щодо застосування державної мови у сфері освіти було направлено всім керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій та керівникам закладів освіти.

У рішенні Конституційного Суду України від 16 липня 2019 року № 10-p/2019 про визнання Закону України «Про освіту» таким, що повністю відповідає Конституції України, чітко зазначено, що «українська мова як державна є обов'язковою на всій території України у державній сфері, а також в публічних сферах суспільного життя, у тому числі у сфері освіти». Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання, остаточним та не може бути оскаржене.

Згідно зі статтею 9 цього самого Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків зобов'язані, зокрема, керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови.

Підписатись

Українська мова має використовуватися:

  • під час занять (крім предметів і курсів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними або мовами корінних народів і національних меншин);
  • у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти зі здобувачами освіти (вихованцями) й між собою;
  • у навчальних матеріалах.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *