У Києві запрацював Центр захисту та підтримки дітей, які зазнали психологічних травм

u kiyevi zapracjuvav centr zahistu ta pidtrimki ditej jaki zaznali psihologichnih travm 706f72c - У Києві запрацював Центр захисту та підтримки дітей, які зазнали психологічних травм

У столиці відкрили Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя для дітей, які постраждали або стали свідками насильства, за моделлю Барнахус, про що повідомляють в КМДА.

Минулого року був підписаний меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ щодо створення центру за моделлю Барнахаус («дім дитини») в Україні. Вперше така модель була реалізована наприкінці 90-х років минулого століття в Ісландії, й наразі стала досить популярною в країнах Північної Європи.

Барнахаус – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям-потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством.

Підписатись

Основними завданнями Центру є:

  • створення умов для проведення опитування дитини у дружньому середовищі;
  • надання психологічних послуг дітям, які постраждали або стали свідками у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством;
  • організація за потреби проведення освідування, судово-медичної або судово-психологічної експертизи постраждалих дітей та оцінки потреби дитини в лікуванні та наданні медичної допомоги.

«У цьому закладі дітей, які постраждали від насильства, будуть опитувати для слідства у випадку, якщо дитина постраждала від насильства або стала його свідком. Опитування буде проводитися у дружньому середовищі, і запис може використовуватися в суді як доказ без повторної травматизації дитини. Крім того, постраждалі зможуть отримати тут комплексну соціальну, психологічну, медичну та інші види допомоги», – зауважує заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *