Вступна кампанія-2023: найактуальніші питання та прогнози освітнього експерта

vstupna kampanija 2023 najaktualnishi pitannja ta prognozi osvitnogo eksperta 0816620 - Вступна кампанія-2023: найактуальніші питання та прогнози освітнього експерта

Через воєнну агресію з боку російської федерації цьогорічна вступна кампанія стикнулася з безліччю  викликів, які необхідно було негайно вирішувати. Багато української молоді змушена була виїхати за кордон. Замість традиційного ЗНО випускники складали НМТ. Чи вдалою була така освітня ініціатива? Чи можна вважати НМТ альтернативою ЗНО? До чого готуватися випускникам 2023 року? Ці та інші питання обговорювались з заступницею директора УЦОЯО Тетяною Вакуленко під час чергового підкасту «Дофамін для освіти».

Про недоліки та переваги НМТ

Експерт зауважила, що НМТ не можна розглядати як ідеальний інструмент оцінювання. Головне завдання цьогорічного іспиту  полягало в тому, щоб учасники пройшли тестування за один день і в будь-яких умовах – за кордоном, без близьких і рідних поруч, під обстрілами, коли немає можливості готуватися, довго концентрувати увагу тощо..

Результати тестування показали, що більш підготовлені учасники очікувано отримували вищі результати, їм вистачило демонстраційної форми тесту для підготовки. Насправді лише 40 % абітурієнтів отримали результат у 160+ балів із кожного предмету.  Абітурієнтів, які пройшли тестування на 200 балів з усіх трьох предметів, було всього трохи менше 600. В той самий час не зважаючи на височезний стрес абітурієнтів, багато з них набрали 200 балів із якогось одного предмета, що достойне поваги.

Тетяна Вакуленко наголосила, що наступного разу при підготовці такого тестування слід розробити більшу кількість тестових завдань. До того ж варто додати принаймні 2–3 складніші завдання в кожному блоці, щоби сильні учасники мали змогу проявити себе для вступу на висококонкурентні спеціальності. Добре  також, щоби була змога на певні запитання давати розгорнуту текстову відповідь, яку могли би перевіряти екзаменатори.

Підписатись

До чого готуватися випускникам 2023 року?

Експерт припускає два можливих сценарії.

Перший – класичне паперове ЗНО. Він стане можливим, коли ми отримаємо ще більше перемог на фронті, коли більше територій будуть вільними. У принципі, готуватися до ЗНО можна вже, жодних кардинальних змін не буде, тож можна використовувати для підготовки ті матеріали, які є в доступі.

Якщо ж ситуація змінюватиметься на краще повільніше, ніж хотілося б, будемо готувати модифікований НМТ. Але ми хочемо дати можливість учасникам пройти й тестування з інших предметів, окрім тих, які були цього року, – природничих дисциплін, іноземної мови, щоби кожен здобувач міг обрати фахові предмети, які йому потрібні в майбутньому.

Вона зауважила, що майбутнім випускникам варто наполегливо готуватися до іспитів, продовжувати навчання, вчити всі предмети незалежно від форми навчання обов’язково відвідувати заняття, виконувати завдання. Варто переглядати тести минулих років. Якщо під час проходження тестів виявляється багато помилок, слід повернутися до навчальних матеріалів попередніх років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *