Володимир Онацький: шкільний курс з української літератури потребує оновлення

volodimir onackij shkilnij kurs z ukrayinskoyi literaturi potrebuye onovlennja e685bb1 - Володимир Онацький: шкільний курс з української літератури потребує оновлення

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив на необхідності оновлення шкільних курсів з української літератури та історії. Водночас освітній експерт Володимир Онацький зауважив, що програму з української літератури необхідно періодично переглядати, оскільки література відображає життя та реалії дітей.

Він наголошує, що твори  української літератури мають відповідати віковим особливостям дітей, сучасним реаліям, з якими стикаються діти, тим проблемам, які їх хвилюють. Водночас вони мають бути цікавими.

«Крім того, дуже важливим є, на мій погляд, щоб програми з літератури містили регіональний компонент. Також більш доцільно викладати не українську літературу, а літературу України, тому що в нас багатонаціональна країна, яка об'єднана однієї ідеєю, суверенітетом держави, але де ми всі різні. І ми не маємо втрачати ці національні компоненти та особливості, які є в кожному регіоні», – наголосив Володимир Онацький.

Експерт наголошує, що інформація у шкільних підручниках по українських письменників дуже формальна, часто не відображає цікавих фактів, через  що діти втрачають мотивацію до вивчення предмета.

Підписатись

Оновлення шкільної програми мають займатися фахівці з української літератури. До уваги варто взяти думку представників системи бібліотек, які можуть поділитися інформацією щодо найбільш затребуваних творів з української дитячої літератури серед читачів.

На думку експерта, завдання шкільної літератури полягає не лише у визначені  літературознавчих термінів та понять. Вивчення предмета має допомогти молоді під час її становлення, формування та розвитку.

Щодо програми з історії України, експерт наголошує на важливості навчати дітей аналізувати події минулого та встановлювати причини, чому вони відбулися, та їхні наслідки, що має сформувати відповідальне ставлення за свій вибір.

«Україна є демократичною державою, і в кожного українця з дитинства має формуватися громадянська позиція стосовно того, що „Україна — це Я“. Від кожного з нас залежить, як ми будемо жити, яка в нас буде влада, якою буде наша країна та якою буде наша історія», – підсумував експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *