Виконання викладацької чи гурткової роботи й сумісництво в школах: правові нюанси

vikonannja vikladackoyi chi gurtkovoyi roboti j sumisnictvo v shkolah pravovi njuansi 0ad3cb3 - Виконання викладацької чи гурткової роботи й сумісництво в школах: правові нюанси

На запит Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України МОН надало роз’яснення щодо викладацької роботи керівних працівників закладів освіти, а також роботи інших працівників ЗО в гуртках.  

Київська профспілка поділилася відповідним матеріалом на своїй сторінці. Публікуємо його у майже незмінному вигляді.

Відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, керівним працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше ніж 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони на основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку).

Підписатись

Також інші працівники закладів освіти мають право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але в середньому не більше ніж 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони на основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку). Оплата за таку роботу проводиться понад основний оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

МОН зазначає, що виконання викладацької чи гурткової роботи, в межах визначених пунктом 91 Інструкції № 102, дозволено керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою, тому така викладацька чи гурткова робота не є сумісництвом.

Виконання такої роботи не є суміщеннями, оскільки оплату за неї здійснюють понад основний посадовий оклад (ставку), а не встановлюють доплату, яка передбачена за суміщення посад постановою Кабінету Міністрів України вiд 30.08.2002 № 1298 та наказом Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 № 557 і встановлення якої заборонено керівним працівникам.

З огляду на зазначене, постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1306 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1047-р не обмежують право на здійснення відповідними працівниками закладів освіти робіт, передбачених пунктом 91 Інструкції № 102.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *