Вийшов літопис на основі реальних свідчень освітян та студентів про воєнні злочини росії

vijshov litopis na osnovi realnih svidchen osvitjan ta studentiv pro voyenni zlochini rosiyi 35c4e34 - Вийшов літопис на основі реальних свідчень освітян та студентів про воєнні злочини росії

У Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти (ВФПО) відбулася презентація літопису “Освіта у вогні”, у якому зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу очима освітян та студентства зі всієї України. Остання сторінка літопису ще не написана, оскільки не закінчилася війна.

Про це пише KВ із посиланням на Науково-методичний центр ВФПО.

Ідея написання літопису, як зазначили в Центрі, належить його співробітниці Аллі Чайковській. Вона хотіла узагальнити спогади працівників Центру, частина яких як і база  Центру знаходилися в окупації від 24 лютого до 1 квітня (селище Немішаєве, Бучанський район).

Підписатись

“На цю ідею відгукнулися колеги освітяни, студентство з усієї України. Так вийшов літопис, остання сторінка якого ще не написана, оскільки не закінчилася війна. У літописі представлено власні історії та історії про викладачів, студентів, працівників освіти, розповіді про функціонування закладів освіти в умовах повномасштабної війни росії проти України, моральні й матеріальні збитки системи освіти, участь педагогів та здобувачів освіти у волонтерській діяльності тощо. У виданні зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу. Війна очима освітян, здобувачів освіти”, – йдеться у повідомленні.

В ході презентації літопису, яка відбулася 18 листопада, Науково-методичному центру ВФПО передали комп’ютерну техніку та обладнання, яке німецько-український проєкт “Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України” (FABU) придбав для відшкодування втраченого та пошкодженого ворогом. Окрім того учасники презентації відвідали лабораторію цифрових та медіатехнологій в освіті Науково-методичного центру ВФПО, де презентували підручники нового покоління, електронні освітні ресурси для використання викладачами і студентами, а також Музей українського костюма на української писанки, що понад 10 років функціонує на базі Центру в Немішаєве.

vijshov litopis na osnovi realnih svidchen osvitjan ta studentiv pro voyenni zlochini rosiyi 7e99f12 - Вийшов літопис на основі реальних свідчень освітян та студентів про воєнні злочини росії

На заході були присутні керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки Ігор Балуба, аташе з питань сільського господарства Посольства ФРН в Україні Франк Мюллер, народний депутат України, голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Алла Луцька, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Сергій Кюрчев, директор Відокремленого структурного підрозділу “Оріхівський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного” Віктор Наранович, директор Відокремленого структурного підрозділу “Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України Володимир Альохін, директор Липковатівського аграрного коледжу Микола Таркан, директор Іллінецького аграрного фахового коледжу Василь Пиндус та директор Відокремленого структурного підрозділу “Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського національного аграрного університету” Анатолій Литвиненко. 

Керівники закладів освіти з окупованих, деокупованих та прифронтових територій поділилися на заході з присутніми, як їхні заклади освіти зачепила ця страшна війна. Представлено фотодокази руйнувань, знищення матеріально-технічної бази. Але усі вони продовжують освітній процес дистанційно, змогли успішно здійснити прийом нових здобувачів освіти, нехай і не в рідних стінах.

vijshov litopis na osnovi realnih svidchen osvitjan ta studentiv pro voyenni zlochini rosiyi 18da83e - Вийшов літопис на основі реальних свідчень освітян та студентів про воєнні злочини росії

На завершення заходу директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко презентувала присутнім друкований літопис.

З літописом можна ознайомитися за посиланням: https://nmc-vfpo.com/naukovo-metodychnyj-czentr-vfpo-proponuye-do-vashoyi-uvagy-litopys-osvita-u-vogni/

“Після перемоги ми обов’язково маємо пам’ятати ціну власної свободи та незалежності.  На жаль літопис “Освіта у вогні” – це книга, яка не закінчена, як не закінчена і війна. Віримо, що і буде весна, і буде перемога. Ми нескорені, ми незалежні. Освітяни тримають стрій! Ми нескорена, хоробра, горда нація, яка щоденною працею наближає перемогу! Слава Україні!”, – резюмували в Науково-методичному центру ВФПО.

Фото: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *