Відбувся “писанковий марафон” за мотивами таврійського розпису

vidbuvsja pisankovij marafon za motivami tavrijskogo rozpisu c46aedb - Відбувся "писанковий марафон" за мотивами таврійського розпису

У Миколаєві відбувся "писанковий марафон", де всі охочі мали змогу навчитися робити писанки за мотивами унікального таврійського розпису.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила організаторка заходу, голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

"Наш "писанковий марафон" відбувся у Центральній міській бібліотеці імені М. Кропивницького. Туди прийшли всі бажаючі – як дорослі, так і маленькі, щоб навчитися писанки писати", – розповіла організаторка.

vidbuvsja pisankovij marafon za motivami tavrijskogo rozpisu e5b1fc1 - Відбувся "писанковий марафон" за мотивами таврійського розпису

За її словами, творчий день був поділений на дві тематичні частини: "Традиційна писанка" та "Писанка за мотивами таврійського розпису". Тренеркою стала одна з найкращих писанкарок Миколаївщини – заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна.

Друга частина марафону була присвячена безпосередньо "синьоокій таврійці". Вперше був проведений майстер-клас зі створення писанки за мотивами таврійського розпису. Адже Тетяна Ульянкіна на сьогодні єдина, хто розробив авторську серію "Писанкове намисто Миколаївщини", присвячену легендам та символам цього південного розпису.

vidbuvsja pisankovij marafon za motivami tavrijskogo rozpisu 9f3b767 - Відбувся "писанковий марафон" за мотивами таврійського розпису

Дехто з присутніх жінок вже знали про цей вид розпису, а хтось уперше відкрив його для себе. Тож учасниці заходу отримали цікаву розповідь про історію його створення, ознайомилися з "абеткою" таврійського розпису миколаївської художниці Любові Паранюк та надихнулися ескізами з каталогу "Вишивка за мотивами таврійського розпису" ГО "Центр навчання й освіти дорослих "Південь".

"Це було справжнє диво! Ніби сині хвилі розлилися під блакиттю безкрайнього неба, а жовтогаряче сонце заблукало у білосніжних вітрилах яхт. На писанковому полотні з'являлися малюнки зі своїми символами та особливими значеннями: маяки, риби, дельфіни, мушлі, човники, матула, перлини, морські коники та хвилі. Учасниці з головою занурились у "таврійку" , а вона – відкрила присутнім свою красу", – додала Кривцова.

vidbuvsja pisankovij marafon za motivami tavrijskogo rozpisu 8e52f0d - Відбувся "писанковий марафон" за мотивами таврійського розпису

Таврійський розпис – напрямок образотворчого мистецтва, сформований на Кінбурнській косі (Миколаївщина) як засіб декору екстер'єру житлових будинків. Раніше його використовували жінки-мазальниці, які розписували ним хати. На будинках – в образах та символах – вони кодували щасливу долю їх власникам, розповідали про мрії, наповнювали оберегами.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *