В Україні запуск інноваційного освітнього проєкту «Мрія» відбудеться у квітні

v ukrayini zapusk innovacijnogo osvitnogo proyektu mrija vidbudetsja u kvitni 7072400 - В Україні запуск інноваційного освітнього проєкту «Мрія» відбудеться у квітні

Очікується, що до кінця 2024 року до проєкту долучаться 1000 українських шкіл. У 2025 році проєкт планують масштабувати на 10 тисяч шкіл.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров в інтерв’ю Forbes Ukraine.

За його словами це буде проривом: "До цього рано чи пізно прийде будь-яка країна й скаже: «Блін, нам щось потрібно робити з системою освіти, тому що в тій країні люди вже 15 років створюють стартапи й капіталізують їх». 

Два ключові компоненти трансформації, які ми бачимо та закладаємо в законодавстві: система фінансування та перетворення ВНЗ на небюджетні установи. 

Підписатись

Тобто не просто, хто набрав більше дітей на бюджетні місця, той отримує більше фінансування в вищі навчальні заклади. Відтепер важливі конкретні результати навчального закладу та його менеджменту, а не зв’язки з Міносвіти. 

Необхідно, аби ВНЗ самостійно наповнювали спеціальні фонди, швидко інвестували ці гроші в зарплати, розвиток інфраструктури тощо. Також потрібна інша процедура обрання ректорів. Наприклад, в УКУ є наглядова рада, яка визначає ректора. Ви ж у своїх компаніях не обираєте СЕО".  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *