В Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа»

v ukrayini vidkrili ofis gorizont yevropa ea81e83 - В Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа»

20 грудня 2023 року в Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа». Це сприятиме реалізації нових наукових й інноваційних проєктів та інтеграції України до ЄС і європейського дослідницького простору. Ще в серпні створення Офісу в Україні підтримав український уряд.

У відкритті взяли участь європейська комісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Іліана Іванова, віцепрем'єр-міністр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, заступник міністра з питань науки та інновацій Денис Курбатов, представники органів державної влади, народні депутати України, представники міжнародної, наукової та інноваційної спільнот.

Офіс створили завдяки співпраці між Європейською комісією та урядом України. «Горизонт Європа» — це рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій, що передбачена на 2021-2027 роки. Загальний бюджет фінансування науки та інновацій становить понад 95,5 мільярда євро для всіх учасників — це найбільша і найпрестижніша наукова грантова програма ЄС. Особливу увагу та найбільший обсяг фінансування в програмі передбачено на подолання глобальних викликів економіки та індустріальній спроможності ЄС, зокрема тісну співпрацю науки та інноваційного бізнесу.

v ukrayini vidkrili ofis gorizont yevropa 2c7302e - В Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа»

«У нас триває повномасштабна війна, але під час таких криз і народжуються інновації та технології, які здатні змінювати ситуацію не тільки на полі бою, а й у різних галузях. Наука, інновації та технології набувають нового сенсу і повинні стати трендом у нашому суспільстві. Щоб діти ще за шкільною партою почали поважати, закохуватися в цей напрям і розуміли, що тут є перспектива. Наше завдання — зробити так, щоб продукти інтелектуальної власності України відігравали важливу роль у розвитку Європейського Союзу. Ми будемо робити це нормативним реінжинірингом, змінюючи процеси і відкриваючи можливості для наукових установ та науковців», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

Міністерство освіти і науки України доклало фундаментальних зусиль, щоб українські вчені змогли подавати проєкти на конкурси програми з моменту її початку в Україні — навесні 2021 року. Також у 2023 році було якнайшвидше здійснено повне нормативне забезпечення відкриття Офісу.

«Горизонт Європа» — це не просто програма фінансування. Це можливість здійснити наукові прориви, об'єднати талановитих науковців та бізнес для вирішення глобальних викликів. А війна — час, коли інновації та технології можуть буквально міняти хід подій на полі бою. Тож відкриття Офісу — подія, яка відкриває нові перспективи для нашої країни. І, звісно, це також ще один крок на шляху нашої інтеграції з ЄС», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

Підписатись

За майже три роки Рамкової програми «Горизонт Європа» на участь подалися 970 українських організацій, 109 з яких уже отримали рішення про фінансування на загальну суму понад 40 млн євро.

Для порівняння: у попередній Рамковій програмі «Горизонт 2020» за шість років узяло участь 174 організації з України, які підписали 240 грантів на загальну суму 44,5 мільйона євро.

За час реалізації «Горизонт Європа», попри повномасштабну війну з рф, Україна перевищила очікувані показники успішності. Наприклад, Сумський державний університет нині є одним із лідерів щодо отриманого фінансування за Рамковою програмою «Горизонт Європа». Сума фінансування становить 777,4 тисячі євро в межах напряму «Дії Марії Складовської-Кюрі».

Надалі Офіс «Горизонт Європа» в Україні займатиметься:

  • інформаційною підтримкою українських наукових організацій щодо можливостей співробітництва у сфері науки та інновацій, допомогою в пошуку партнерів для проєктів у ЄС та в усьому світі;
  • підвищенням обізнаності про історії успіху та роботою з конкретними проблемами реалізації проєктів в Україні;
  • консультуванням щодо політики, пов’язаної з інтеграцією України в європейський дослідницький простір.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *