В Україні відбувся триденний міжнародний воркшоп із відбудови шкіл за участю українських та європейських архітекторів, міністрів та освітян проєкту, що стане початком концептуальної трансформації закладів освіти, на якому учасники розглянули різні концепції, сформовані на основі напрацювань та експертиз проєкту «Маріуполь Реборн».
Як наголосив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, МОН спільно з Мінцифра розробили стратегію трансформації системи освіти, що передбачає зміни від підходу до навчання та переосмислення професії вчителя до реконструкції закладів освіти. Школи мають позбутися радянського минулого, нефункціональних приміщень та нераціонального використання простору. Саме тому трансформація освітніх закладів – ще один крок до розбудови нової системи освіти в Україні.
Українські школи не відповідають сучасним реаліям і потребам учнівства і педагогів. Для того, аби подальші освітні зміни могли бути ефективними, ЗЗСО потребують вдосконалення архітектурного простору. З огляду на типовість конструктивних архітектурно-будівельних рішень шкільних споруд, побудованих за часів СРСР, державі достатньо п’яти проєктів трансформації, щоб надалі якісно реконструювати тисячі шкіл.
Над створенням комфортного та продуктивного середовища в закладах освіти працюють українські урбаністи спільно з командою «Я і моя школа», які створюють концепції закладів освіти з урахуванням бачення та побажань учасників освітнього процесу.
Підписатись
У МОН наголошують, що архітектурна трансформація освітніх закладів відображатиме цінності Нової української школи та передбачатиме сучасний дизайн, наявність укриттів, створення безпечних функціональних просторів для навчання та комунікації дітей.
Метою проєкту є розроблення концепцій для 5 типових радянських шкіл. Готові концепції передаються МОН для подальшого поширення серед усіх зацікавлених сторін та масштабування на шкільні заклади з таким же плануванням в усій території України.