В Україні різко скоротять кількість бюджетних місць у вишах

v ukrayini rizko skorotjat kilkist bjudzhetnih misc u vishah 73b0e4b - В Україні різко скоротять кількість бюджетних місць у вишах

В Україні готують ліквідацію бюджетних місць у вишах. Навчатися безплатно зможуть лише студенти, які набрали найвищі бали під час вступу. Крім того, право на безплатне навчання залишать для дітей, що належать до пільгових категорій. При цьому решті студентів доведеться платити за навчання: комусь повністю, комусь частково. Це лише частина реформи вищої освіти, яка затіяна в Україні під час війни.

Бюджетних місць у ВНЗ майже не буде

Держзамовлення збережуть на інженерні спеціальності, а також на вчителів та медиків. Та й те, кількість місць, на яких можна буде навчатися повністю державним коштом, зведуть до мінімуму. На них зможуть потрапити лише одиниці: абітурієнти, які набрали максимальну кількість балів під час вступу, і деякі пільговики.

Підписатись

Але при цьому на суто контрактній формі (де повністю навчатимуться власним коштом) залишаться лише 40% студентів. Решта 60%, так чи інакше, отримуватимуть фінансову допомогу на навчання у вигляді грантів, а також у вигляді доступних кредитів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *