В Україні презентували Рамку фінансових компетентностей для школярів: що вивчатимуть

v ukrayini prezentuvali ramku finansovih kompetentnostej dlja shkoljariv shho vivchatimut dc5309c - В Україні презентували Рамку фінансових компетентностей для школярів: що вивчатимуть

В Україні презентували Рамку фінансових компетентностей дітей та молоді України віком від 5 до 18 років, повідомляє сайт НБУ. Ідеться, зокрема, про набір знань, умінь, навичок і особливостей ставлення до питань у сфері управління особистими фінансами та споживання фінансових послуг. У розробці взяли участь фахівці Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку.

«Згідно з дослідженнями рівень фінансової грамотності молоді — на низькому рівні, і ми прагнемо це змінити», — прокоментував голова Національного банку України Андрій Пишний.

За його словами, наступний крок — розроблення відповідно до Рамки навчальних програм і матеріалів та впровадження їх у навчальний процес.

«Фінансові компетентності — це неодмінна частина життя кожного й кожної з нас, адже рівень опанування ними визначає те, наскільки грамотно ми розпоряджаємося власними ресурсами. Ця Рамка допоможе сформувати цілісне й універсальне уявлення про рівень фінансової грамотності в дітей та молоді в Україні», — наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Підписатись

Рамка слугуватиме підґрунтям для реалізації в Новій українській школі наскрізної змістової лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Крім того, вона сприятиме створенню сучасних навчальних програм і навчально-методичних матеріалів для учнівства і вихованців освітніх закладів та освітян.

«Системний підхід до поширення знань з фінансової грамотності й зусилля, які докладають до цього фінансові регулятори та освітянська спільнота, мають на меті формування високої фінансової культури українського суспільства як ключового показника економічної безпеки держави», — зауважила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут.

v ukrayini prezentuvali ramku finansovih kompetentnostej dlja shkoljariv shho vivchatimut ecaf171 - В Україні презентували Рамку фінансових компетентностей для школярів: що вивчатимуть

Структура Рамки дітей та молоді повторює структуру Рамки фінансових компетентностей дорослого населення України, у якій компетентності поділено на чотири змістові розділи (кожен містить теми й підтеми):

 • Розділ І. Гроші та угоди.
 • Розділ ІІ. Планування та управління фінансами.
 • Розділ ІІІ. Ризики та винагорода.
 • Розділ ІV. Фінансовий ландшафт.

Також у Рамці виокремлено такі наскрізні лінії:

 • цифрові фінансові компетентності;
 • компетентності у сфері сталого розвитку;
 • фінансова стійкість;
 • підприємливість;
 • громадянська відповідальність.

Кожну компетентність описано в трьох вимірах:

 • обізнаність, знання та розуміння;
 • навички та поведінка;
 • упевненість, мотивація та ставлення.

Загалом у Рамці описано приблизно 900 фінансових компетентностей, які мають опанувати учні до моменту закінчення дошкільної, початкової (4-й клас), базової середньої (9-й клас) і профільної середньої освіти (12-й клас).

«Сьогодні регулятори ринків та інші державні інституції докладають максимум зусиль для відновлення економіки країни й розвитку всіх сегментів фінансової системи. Але важливою ланкою цих процесів є споживачі фінансових послуг, інструментів і проєктів. Українські діти й молодь мають зростати обізнаними у фінансовій сфері та набувати необхідних навичок», — зауважив голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

Рамка доступна для вільного використання державними органами, приватними організаціями та громадянським суспільством. Для зручності користування нею в нагоді стане інструмент для швидкого добору фінансових компетентностей у форматі «Excel». За допомогою спеціальних тегів розробники освітніх програм, тренери з фінансової грамотності та практики зможуть обрати й підібрати найбільш релевантні компетентності для конкретних етапів життя дитини чи підлітка.

Джерело

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *