В Україні планують заморозити розмір стипендій студентам вишів

v ukrayini planujut zamoroziti rozmir stipendij studentam vishiv 60d7851 - В Україні планують заморозити розмір стипендій студентам вишів

Наступного року Міністерство освіти очікує зростання кількості студентів вишів денної форми навчання, однак зменшення кількості осіб, які отримують мінімальну стипендію.

У Міністерстві освіти очікують, що кількість студентів вишів, які навчаються на денній формі навчання, зросте, а на заочній дещо знизиться. Про це йдеться у матеріалах до проєкту бюджету на 2023 рік, повідомляє sud.ua

Згідно з документом наступного року на денній формі навчання очікується 536526 студентів проти 505642 цього року, а на заочній – трохи більше 232 тисяч проти майже 235 тисяч у поточному році.

Підписатись

Розмір стипендій у вишах наступного року підвищувати не планують. Зокрема розмір мінімальної академічної стипендії для студентів закладів вищої освіти становитиме 2 тисячі гривень, а підвищеної стипендії для студентів, які досягли особливих успіхів у навчанні – 2910 гривень.

Незмінним залишиться і розмір президентської стипендії для студентів вишів – 4400 гривень.

Натомість у міністерстві очікують зменшення кількості студентів вишів, які отримають мінімальну стипендію. Зокрема, якщо у 2022 році стипендіальний мінімум отримали 78312 осіб, то вже у 2023 році цей показник становитиме 53744 особи. Не зрозуміло, за рахунок чого відбуватиметься скорочення. Чи будуть зрізати на сесіях, чи переглянуть критерії для виплати стипендій.

Разом з тим, кількість студентів вишів, що отримають підвищену стипендію, за очікуваннями Міністерства освіти не зміниться і надалі становитиме 19295 осіб.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *