В Службі освітнього омбудсмена пропонують відновити обов’язкове проведення конкурсів на посади директорів шкіл

v sluzhbi osvitnogo ombudsmena proponujut vidnoviti obovjazkove provedennja konkursiv na posadi direktoriv shkil baa66f6 - В Службі освітнього омбудсмена пропонують відновити обов’язкове проведення конкурсів на посади директорів шкіл

До початку повномасштабної війни призначення на посаду директорів шкіл відбувалося за результатами конкурсу, який проводився відповідно до положень ЗУ "Про повну загальну середню освіту". Наразі керівників закладів освіти призначає влада громади здебільшого без проведення конкурсного відбору. В Службі освітнього омбудсмена пропонують відновити обов’язкове проведення конкурсів на посади директорів шкіл. Відповідний лист був направлений до Верховної Ради України.

Проведення конкурсів на посаду директорів шкіл – це прояв демократії, прозорості та справедливості, а також можливість оновити управлінський менеджмент та знайти гідних кандидатів, які готові змінювати заклади освіти, здійснювати реформу НУШ, змінювати  освіту в цілому. Адже саме від директора школи залежить, у якому напрямі  розвиватиметься школа. Проведення таких конкурсів зазвичай широко висвітлювалося у медіа, й громадськість мала змогу ознайомитися з кандидатами, унеможливити призначення одіозних, “своїх”, замішаних у корупційних діях осіб, проконтролювавши цей процес. 

Але у травні 2022 року до статті 10 Закону  України "Про правовий режим воєнного стану” були внесені зміни, якими визначено, що під час дії воєнного стану керівники комунальних підприємств, установ, організацій (до яких також належать керівники закладів загальної середньої освіти) можуть бути призначені без конкурсу на підставі заяви від кандидата, особової картки встановленого зразка, документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства. Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади має бути оголошено конкурс. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено без конкурсу, становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Підписатись

Положення ЗУ "Про повну загальну середню освіту" щодо проведення конкурсу на посаду директора шкіл чинні, однак наразі влада громади може самостійно вирішувати чи проводити конкурс.

В Службі освітнього омбудсмена повідомляють, що до неї надходить багато скарг щодо призначень на посади керівників закладів загальної середньої освіти, у яких висвітлені наявні проблеми в цій сфері, зокрема закритість, непрозорість, призначення осіб, щодо яких є сумніви, чи здатні вони виконувати якісно та професійно посадові обов’язки, а в деяких випадках призначення має ознаки недоброчесного рішення.

З урахуванням вищезазначеного, освітній омбудсмен наголошує на необхідності повернутися до відкритих конкурсів на посади директорів закладів загальної середньої освіти там, де дозволяє безпекова ситуація.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *