В разі непроходження атестації ВНЗ чи науковою установою, розглядатиметься питання щодо ліквідації закладу

v razi neprohodzhennja atestaciyi vnz chi naukovoju ustanovoju rozgljadatimetsja pitannja shhodo likvidaciyi zakladu c767fd6 - В разі непроходження атестації ВНЗ чи науковою установою, розглядатиметься питання щодо ліквідації закладу

Міністерство освіти пропонує ліквідовувати виші чи наукові установи, які не пройшли атестацію. Відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів внесено на погодження до Державної регуляторної служби.

У проєкті документа пропонується розподілити за підсумком атестації наукові установи та виші навчальні заклади на чотири групи, в залежності від результатів діяльності.

До групи "А" автори  пропонують включити наукові установи, які “здійснюють співпрацю на міжнародному та національному рівнях, демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку, інтегровані у світовий науковий простір та/або Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів”. До цієї ж групи також входитимуть виші, дослідження і розробки яких за науковим напрямом виконуються на світовому рівні розвитку науки і технологій, мають важливе загальнодержавне та/або світове значення, інтегровані у світовий науковий та/або науково-освітній простір. Наукові установи та виші, віднесені до групи "А", автори хочуть атестовувати кожні 5 років.

Підписатись

До групи "Б" пропонується включати “стабільні наукові установи, які мають нижчий потенціал у порівнянні з групою А”, а також виші, розробки яких мають значення для окремих галузей економіки. Наукові установи та виші, яких зарахують до групи "Б", пропонується атестовувати на 3 роки.

До групи "В" у разі схвалення проєкту постанови потраплять наукові установи, що є унікальними у певній галузі, однак маловідомі та можуть виконувати разові замовлення, демонструючи невисокий рівень розвитку,  а також виші, розробки яких мають значення для освітнього процесу. Заклади групи "В" пропонується атестовувати на 2 роки.

До групи "Г" будуть зараховувати наукові установи, які втратили перспективи розвитку та наукова діяльність яких не є основною. Протягом року після атестації таких установ засновник зобов’язаний їх реорганізувати або ліквідувати.

Заклад вищої освіти, віднесений до групи "Г", вважається таким, що не пройшов державну атестацію за жодним із наукових напрямів. Крім цього, за підсумками атестації може бути розглянуте питання про його ліквідацію.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *