Тарас Кремінь запропонував створити музеї української мови в закладах освіти

taras kremin zaproponuvav stvoriti muzeyi ukrayinskoyi movi v zakladah osviti 3fbd37d - Тарас Кремінь запропонував створити музеї української мови в закладах освіти

Відповідно до ухваленого мовного закону, який передбачає функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя, навчальний процес в закладах освіти має відбуватися виключно державною мовою. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у фейсбук розповів про наявні проблеми у школах, пов’язані з мовою.

Він наголосив, що освітній процес в закладах освіти має відбуватися виключно державною мовою. Водночас зауважив, що після ліквідації російськомовного навчання пройшло мало часу, тому в деяких освітніх закладах лунає російська мова, зокрема в позаурочний час.

Тарас Кремінь зазначив, що на адресу Секретаріату Уповноваженого щодня надходять скарги з приводу використання під час навчального процесу російської мови, що порушує вимоги мовного закону.

Отримуйте актуальні новини освіти

«Для ліквідації останніх «пароксизмів» російськомовного навчання пройшло не так багато часу. І сьогодні у деяких закладах освіти з українською мовою навчання, особливо на Сході та Півдні України, освітній процес, зокрема в позаурочний час, все ще може здійснюватися недержавною мовою. Про це свідчать ті скарги та звернення, які надходять на адресу Секретаріату Уповноваженого. За останні півроку до Секретаріату надійшло 2126 повідомлень про порушення мовного закону, з них 80 звернень, а це 3,8%, стосувалися сфери освіти й науки. Зокрема, надійшли звернення щодо застосування недержавної мови в освітньому процесі в Одесі, Черкасах, Києві, Харкові, Херсоні», – зазначає мовний омбудсмен.

Він виразив сподівання, що така негативна тенденція незабаром зміниться. І педагогічні працівники відчують свою відповідальність за утвердження української мови як державної.

Задля ширшої популяризації української мови він запропонував створити в навчальних закладах музей української мови. Наразі Секретаріат Уповноваженого спільно з Академією педагогічних наук України створили концепцію такого закладу. Він наголошує на необхідності встановлення виставкових експозицій в університетах та школах, що дозволить дітям дізнаватися, як зароджувалась українська мова та який шлях заборон та утисків їй довелося подолати, аби нарешті утвердитися у статусі державної.

Тарас Кремінь звернув особливу увагу на обмеженні функціонування державної мови на тимчасово окупованих територіях України, що становить перешкоду для вступу до українських закладів вищої освіти. Важливими моментом в цьому питанні є необхідність розвитку системи дистанційної освіти на окупованих територіях. Діти з ТОТ повинні мати доступ до електронних підручників та дистанційних мовних курсів.

Ще однією перешкодою до функціонування української мови є неналежне забезпечення українських громад якісними підручниками. Він наголосив, що українці, які мешкають за кордоном, навчаються української мови за застарілими підручниками.

Водночас Тарас Кремінь підмітив приємну тенденцію, що молодь починає більше спілкуватися українською мовою, визнаючи що це стало модним та природним.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *