Студентам вишів хочуть дозволити самим обирати темп навчання

studentam vishiv hochut dozvoliti samim obirati temp navchannja ec9807e - Студентам вишів хочуть дозволити самим обирати темп навчання

Законопроект № 10177 має на меті дозволити студентам університетів обирати власний темп навчання, скоригувавши тривалість бакалаврської програми з 3 до 5 років, виходячи з їхнього індивідуального навчального навантаження.

У Верховній Раді на одному з найближчих засідань планують розглянути законопроєкт №10177 щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті, пише УНН з посиланням на порядок денний ВР.  

Підписатись

Як розповів раніше народний депутат, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, цей документ пропонує студентам вишів самим обирати темпи засвоєння матеріалу.

Законопроєкт важливий, адже він дає можливість кожному студенту в закладі вищої освіти вибудовувати власну освітню траєкторію. Якщо умовно розрахунковий час навчання 240 кредитів на бакалавраті зараз становить 4 роки навчання, то за цим законопроєктом можна термін зменшити до 3 років за рахунок більшого щорічного завантаження або ж навпаки – розтягнути на 5 років шляхом зменшення щорічного навантаження – пояснював Бабак.

Деталі

За його словами, не всі студенти однаково засвоюють навчальний матеріал: хтось може швидше опановувати дисципліни, може взяти більше навантаження на рік, а комусь дещо важче це зробити.

"Ми хочемо піти назустріч студентам, щоб вони вибудовували той темп навчання, який для них комфортним. Це основна ідея законопроєкту. Також передбачається, що можна буде вступити на перший курс не на конкретну спеціальність, а на галузь. Уже після другого курсу можна буде обрати точну спеціалізацію", – зазначив нардеп.

Він наголосив, що законопроєкт передбачає не лише більшу автономію для студентів, а й для вищих навчальних закладів.

Законопроект уже проголосовано у першому читанні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *