Співвідношення заробітних плат педагогів із вимогами закону про освіту: аналітична довідка

spivvidnoshennja zarobitnih plat pedagogiv iz vimogami zakonu pro osvitu analitichna dovidka f22ddad - Співвідношення заробітних плат педагогів із вимогами закону про освіту: аналітична довідка

Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (ПДУ) з 2015 року співпрацює з Міністерством освіти і науки України у сфері фінансування освіти. Ключовим аспектом освітніх фінансів є визначення заробітної плати вчителів. Експерти проєкту Ян Герчинський та Ігор Островський проаналізували співвідношення заробітних плат педагогів із вимогами ЗУ «Про освіту» та з’ясували, що зарплати вчителів завжди були значно нижчими, ніж передбачено законодавством.

Автори аналітичної довідки наголошують, що відповідно до ЗУ «Про освіту», базова заробітна плата вчителя найнижчої кваліфікаційної категорії має бути не менше ніж три розміри мінімальної заробітної плати в Україні.

В той самий час Постановою КМУ №822 від 10 липня 2019 року, передбачалося суттєве підвищення заробітних плат вчителів, однак з листопада того ж року, дію документа неодноразово було призупинено, наразі до грудня поточного року.

Експерти проаналізували два різні пункти закону про освіту  щодо мінімальної заробітної плати вчителів, зокрема, вимоги щодо перехідного періоду та вимоги щодо дії постійної норми закону, та представили розрахункові бюджетні витрати на виконання цих положень.

Підписатись

В завершальному положенні автори запропонували декілька стратегічних варіантів для Уряду, що покликані допомогти у створенні умов для гідної оплати праці педагогічних працівників.

Повний текст аналітичної довідки доступний за посиланням.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *