Сертифікація вчителів мовно-літературної та математичної освітніх галузей: що мають знати освітяни

sertifikacija vchiteliv movno literaturnoyi ta matematichnoyi osvitnih galuzej shho majut znati osvitjani 49a55ed - Сертифікація вчителів мовно-літературної та математичної освітніх галузей: що мають знати освітяни

З 1 серпня 2023 року розпочнеться реєстрація вчителів з математики та української мови і літератури для участі у сертифікації, що триватиме до 11 серпня. Про це повідомляють у Українському центрі оцінювання якості освіти.

Процедура сертифікації вчителів початкових класів в Україні запроваджено з 2019 року. Цьогоріч МОН поширює сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для деяких категорій учителів базової ланки середньої освіти.

Потенційним учасникам слід підготувати комплект необхідних документів:

  • копію паспорта громадянина України;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків;
  • довідку із закладу освіти.

Більш детально ознайомитися з процедурою реєстрації можна за посиланням.

У пілоті братимуть участь по 500 вчителів математики та української мови і літератури, які мають стаж педагогічної роботи не менш ніж два роки та працюють  за основним місцем роботи на посаді вчителя математики чи вчителя або української мови і літератури, або української мови, або української літератури.

Підписатись

Не зможуть взяти участь у сертифікації учителі, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5-6 класах.

В УЦОЯО нагадують, що сертифікація складається з трьох послідовних етапів:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (УЦОЯО);
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (ДСЯО); 
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (ДСЯО).

Перший етап сертифікації вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей проходитиме у форматі незалежного тестування. Дізнатися більше про даний етап можна 26 липня о 15:00 під час етеру з начальницею відділу сертифікації педагогічних працівників Українського центру оцінювання якості освіти Юлією Романенко на YouTube-каналі УЦОЯО.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *