Сергій Шкарлет розповів про стан освіти на Херсонщині

sergij shkarlet rozpoviv pro stan osviti na hersonshhini dfe2e75 - Сергій Шкарлет розповів про стан освіти на Херсонщині

В деокупованих регіонах Херсонської області повністю зруйновано та пошкоджено 108 закладів освіти, а матеріальна база шкіл та дитячих садків розграбована. Про це розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час ефіру марафону «Єдині новини».

Очільник МОН повідомив, що в деокупованій Херсонщині загалом розташовано 137 шкіл, 130 дитячих садків, 12 закладів професійно-технічної освіти. З них повністю зруйновано 24 заклади, з яких 14 шкіл, 5 садків та 5 закладів ПТО. Пошкоджено в територіальних громадах 84 заклади, з яких 48 шкіл, 23 дитячих садки та 5 закладів вищої освіти.

Щодо рівня пошкодження будівель, за словами Сергій Шкарлет, вони зруйновані на 50-90%. Матеріальна база закладів розграбована. На жаль наразі виконати глибоку оцінку матеріально-технічних збитків неможливо, оскільки більша частина деокупованих територій знаходяться на відстані вогневого ураження ворога, що обмежує вільний доступ до будівель. Головним завдання є збереження пошкоджених закладів: прибирання будівельних уламків, затягування вікон плівкою, лагодження дахів тощо.

Підписатись

Щодо навчального процесу на Херсонщині, очільник МОН розповів, що на початку навчального року в області розпочали роботу 157 шкіл в дистанційному форматі, з яких 87 закладів розташовані на де окупованих територіях. Так до онлайн-навчання долучилося понад 65 тисяч школярів. Близько 4 тисяч педагогів організовують навчальний  процес за українськими програмами. Наразі спостерігається проблема зі зв’язком, яка в короткі строки буде вирішена.

Сергій Шкарлет зауважив, що у чотири громади Херсонщини, де були проблеми із виплатами зарплат за серпень-жовтень, з’явилася змога перерахувати кошти. Освітяни закладів, які вийшли “на простій”, отримають 2/3 ставки.

Наразі школи укомплектовані педагогічним складом на 98%. МОН веде перемовини з педагогічними вишами щодо можливості залучити до вчителювання студентів магістратури й аспірантів.

Міністр наголосив, що всього 1% педагогів погодився співпрацювати з окупантами. Трудові відносини з вчителями-колаборантами будуть припинені, а вони відповідатимуть за законом.

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *