Сергій Шкарлет: для вступу на гуманітарні спеціальності більшу вагу матиме результат з історії України

sergij shkarlet dlja vstupu na gumanitarni specialnosti bilshunbspvagu matimenbsprezultat znbspistoriyinbspukrayini e1a3b46 - Сергій Шкарлет: для вступу на гуманітарні спеціальності більшу вагу матиме результат з історії України

Вступні випробування у 2023 році відбуватимуться у вигляді національного мультипредметного тесту, що складатиметься з двох обов’язкових предметів (українська мова та математика) та одного додаткового предмета на вибір (історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія). Відповідну модель вступної  має затвердити Верховна Рада.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет наголосив, що історія України в сучасних реаліях є надважливим предметом для сучасного українця.

«Історія України ні в якому разі не зникне з системи тестування, особливо по гуманітаріях. Два обов’язкових предмети НМТ, українська мова та математика, забезпечують найбільшу прогностичну валідність щодо оцінки знань, і є обов’язковими в ДПА. А вже далі – історія України, іноземна мова, фізика, хімія, біологія будуть обиратися вступником самостійно. На гуманітарні спеціальності коефіцієнт, який дає максимальну кількість балів, буде в пріоритеті для історії України. З кожним компонентом з цих п’яти наборів (тесту) вступник може вступати за будь-яким напрямом, але для гуманітарних спеціальностей найбільший коефіцієнт балів буде саме з історії України», – зазначив очільник МОН.

В той самий час він зазначив, що наявність іспиту з історії України не має спонукати до вивчення предмета. Знати  українську мову, українську історію, українську культуру, історію рідного краю, національні традиції повинні всі члени суспільства незалежно від того чи є іспит, чи немає іспиту, А якщо робити це під примусом, це ніколи не буде на відмінно.

Підписатись

Сергій Шкарлет повідомив, що відповідні зміни до закону про вищу освіту в частині умов вступної кампанії вже підготовлені, їх має ухвалити Верховна Рада. Натомість ЗНО залишається основним інструментом вступу до закладів вищої освіти.

Міністр зазначив, що відмінністю НМТ-2023 від тогорічного тестування є можливість обирати третій предмет та збільшена тривалість тестування, що становить 180 хвилин замість 120 хвилин.

Шкарлет зазначив, що у 2023 році очікується 220-224 тис. випускників закладів загальної середньої освіти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *