Роз’яснення МОН щодо надання щорічної основної відпустки працівників, які під час дії воєнного стану перебувають на простої

rozjasnennja mon shhodo nadannja shhorichnoyi osnovnoyi vidpustki pracivnikiv jaki pid chas diyi voyennogo stanu perebuvajut na prostoyi 060b1f3 - Роз’яснення МОН щодо надання щорічної основної відпустки працівників, які під час дії воєнного стану перебувають на простої

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо права на щорічну основну відпустку працівників, які під час дії воєнного стану тривалий час (більше року або менше року) знаходяться на простої, на виплату допомоги на оздоровлення та нарахування відпускних у таких випадках. 

Право на відпустку

У разі відсутності організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, може бути оголошений простій окремим працівникам, у закладі або його структурних підрозділах з відповідною оплатою за час простою. Тобто, при простої працівники фактично не працюють, але за ними згідно із законодавством зберігається місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково, отож, періоди простою працівників зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Нарахування відпускних

Працівникам, які були на простої 12 і більше місяців, у яких відсутній розрахунковий період, для розрахунку беремо місячний заробіток у розмірі посадового окладу (ставки) працівника або в розмірі мінімальної заробітної плати, якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної заробітної плати.

Підписатись

Виплата допомоги на оздоровлення

Виплата допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки є гарантованою виплатою педагогічним та науково-педагогічним працівникам відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

Тривалість щорічної відпустки в умовах воєнного стану

Вважаємо недоцільним обмежувати тривалість щорічної відпустки педагогічних та науково-педагогічних працівників, оскільки це потребуватиме необхідності збільшення річного фонду заробітної плати на більше ніж місячний обсяг для виплати компенсації.

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *