REстарт НУШ: головні завдання МОН

restart nush golovni zavdannja mon cb7c50b - REстарт НУШ: головні завдання МОН

Попри війну в країні процес впровадження реформи НУШ продовжується, однак з деякими паузами в певних аспектах Міністерство освіти і науки намітило три важливі кроки, що сприятимуть реалізації головних завдань реформи. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків під час Серпневої конференції.

Крок 1. Повернення субвенції НУШ

Минулого року державна субвенція НУШ біла спрямована на військові потреби. Цьогоріч заплановано повернення частини фінансування. Кошти будуть використовуватися на закупівлю засобів навчання для 5–6 класів.

Також будуть закладені кошти для пілотних сьомих класів НУШ — на закупівлю засобів навчання і навчально-методичної літератури, мультимедійного та компʼютерного обладнання, меблів.

Частина освітньої субвенції передбачена на фінансування підвищення кваліфікації вчителів, що відбуватиметься за подібною до початкової освіти моделлю: підготовлені тренери навчатимуть учителів на місцях.

Крок 2. Друк підручників

Торішні учні 5 класів не отримали підручники за новими навчальними програмами НУШ через брак коштів. Цьогоріч вже для учнів 6 класів вдалося частково покрити потребу в книжках. У Держбюджеті закладено 754 мільйони гривень. Ще 138,1 мільйона гривень удалося залучити завдяки міжнародним партнерам. Так за рахунок держбюджету друкується 66% підручників від загальної потреби з української мова та література, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії, математики, природознавства, технології, а також підручники для національних меншин і дітей з ООП.

Для п’ятикласників вже надруковано підручники з української мови, польської мови, математики, природничого циклу завдяки підтримці міжнародних партнерів. Також за сприяння Ради Європи планується надрукувати підручники географії, інформатики й мистецтва. За рахунок коштів держбюджету будуть надруковані підручники з історії України.

Цьогоріч за кошти Державного бюджету МОН друкує підручники для національних меншин, дітей з особливими освітніми потребами для 10 класів.

Водночас друк підручників для десятих класів з інших предметів і для перших класів поки не запланований. Для перших і десятих класів цьогоріч мали друкувати підручники, оскільки минуло пʼять років з часу їх друку. Проте нині учні будуть навчатися за підручниками, які вже є в школах.

Підписатись

Крок 3. Підготовка запуску старшої профільної школи

Восени 2023 року МОН планує презентувати для громадського обговорення Концепцію старшої профільної школи й Стандарт до неї. Ці документи передбачатимуть, що в учнівства буде гнучкість щодо вибору індивідуальної освітньої траєкторії.

Перед запуском старшої профільної школи для всієї шкільної мережі відбудеться пілотування нових моделі навчання й Стандарту.

«Розуміємо, що пілот старшої профільної школи є ще складнішим, ніж пілот базової. Тому пілотування старшої профільної школи ми плануємо почати не у 26-му році, за рік до початку повноцінного функціонування старшої профільної школи, а вже у 25-му році, щоб в нас були повноцінні два роки відпілотувати нову модель роботи, нові навчальні програми, вільний вибір освітньої траєкторії учня», — пояснив Андрій Сташків.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *