Режим дня під час канікул: як організувати дозвілля дитини з користю

rezhim dnja pid chas kanikul jak organizuvati dozvillja ditini z koristju b2a0f33 - Режим дня під час канікул: як організувати дозвілля дитини з користю

Літні канікули це найкращий період для відпочинку, відновлення сил та наповнення енергією. В той самий час важливо правильно організувати вільне дозвілля дитини, наповнити його корисностями, що сприятиме не лише повноцінному розвитку, а й допоможе надалі без труднощів повернутися до навчального процесу. Психологи ГО «Підтримай дитину» надають поради батькам, як організувати режим дитини на літніх канікулах

Експерти звертають увагу на важливість організації правильного режиму дня на канікулах. Його відсутність матиме негативні наслідки, зокрема:

  • погіршення якості сну;
  • виникнення проблем харчової поведінки (голодування, переїдання, порушення функціонування ШКТ тощо);
  • зниження (у деяких випадках погіршення) мозкової активності (уваги, пам'яті, мислення тощо);
  • розвиток ігрової залежності (постійне перебування у телефоні, за комп'ютером);
  • погіршення навичок комунікації через обмеженість соціальних контактів.

Підписатись

Психологи радять:

  • Разом організувати режим дня, якого дитина має дотримуватися протягом літніх канікул. Нехай цей розклад не дуже відрізняється від звичного під час шкільного навчання. Дитина має прокидатися вранці, а не пообіді. Пропишіть орієнтовний графік харчування на день, що міститиме основні прийоми їжі. Обов'язково домовтеся про ранкову гімнастику та щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
  • Важливо оформити домовленості із дитиною як нагадування — просто і зрозуміло. Створіть разом яскравий плакат з основними пунктами. Для старших дітей чудово підійде щоденник або планер, у якому вони фіксуватимуть справи на день.
  • Наповніть канікули постійними активностями. Відвідайте з дитиною декілька занять різних гуртків (малювання, танці, конструювання тощо), щоб вона сама обрала найцікавіше. Підтримайте вибір дитини. Можете запропонувати літній табір. Він буває різних форматів і спрямувань. Але не тисніть на дитину — її рішення має бути добровільним.
  • Заздалегідь домовтеся про обмеження у використанні гаджетів. Відведений час для гри за комп'ютером чи в телефоні має бути сталим.
  • Допоможіть дитині віднайти ціль, яку вона зможе досягти протягом літніх канікул. Наприклад: навчитися плавати, малювати у стилі реалізму, поліпшити техніку читання тощо.
  • Запропонуйте дитині години ненасильницького навчання. Доберіть разом цікаві книжки, розвивальні ігри, завдання, з якими можна закріпити шкільні знання та водночас весело провести час.
  • Визначте для дитини посильні домашні обов'язки. Це привчатиме її до підтримання чистоти, охайності, визначатиме її важливість та зону відповідальності в житті сім'ї.
  • Будьте прикладом для дитини. Якщо ви заборонятимете їй грати в телефоні, а самі постійно триматимете його у руках, дитина теж не дотримуватиметься цього правила. Домовтеся, що режим дня стосується всіх членів родини. Тоді і дитина наслідуватиме ваші дії, а в родині пануватиме взаєморозуміння і взаємопідтримка.

Якщо літні канікули проходитимуть під гаслом «Більше цікавого», дитина із задоволенням захоплюватиметься новими справами, швидко засвоюватиме нове та без труднощів зможе повернутися до навчального процесу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *